PSORCUTAN BETA Pomad

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Kalsipotriol, Betametazon olan PSORCUTAN BETA Pomad, D vitaminin topikal uygulama için hazırlanan bir türevidir. Sedef hastalığının (Psoriazis Vulgaris) belli  bir tipinin (plaklı sedef hastalığının)  tedavisinde kullanılan bir preparattır. Sedef hastalığı, deri hücrelerinin çok hızlı çoğalmaya başlamasıyla oluşur. Deri hücrelerinin çok hızlı çoğalması, deride pullanma ve kızarıklığa neden olur. Deri hücrelerinin büyümelerini ve çoğalmalarını düzenleyerek, derideki aşırı üretimin normale dönmesini temin eder.

PSORCUTAN BETA Pomad Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Bu ilaç, D vitaminin topikal uygulama için hazırlanan bir türevidir. Sedef hastalığının (Psoriazis Vulgaris) belli  bir tipinin (plaklı sedef hastalığının)  tedavisinde kullanılan bir preparattır.
 3. İlacı kullanmaya başladıktan sonra iyileşme belirtilerinin görülmesi 2 haftayı bulabilir. Şayet ilacın etkilerini hemen görmezseniz, ilacı kullanmayı bırakmamalısınız.
 4. Tedavi süresi hastanın tedaviye verdiği cevaba göre ayarlanır.
 5. İlacın daha sık ve daha çok kullanımı tedavi sürecini hızlandırmayacağı ve benzeri yan etkilerini arttırabilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği biçimde ve sürede kullanınız.
 6. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe neden olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri veya kireçli ürünler kullanmaktan kaçınmalısınız.
 7. Reklam
 8. İlacı, göze, ağıza, yüze, açık yaraya veya tahriş olmuş cilde uygulamayınız. Şayet ilacı bu bölgelerden birine kazayla uygularsanız; ilacı uyguladığınız yüzeyi bol su ile yıkayınız.
 9. İlacı, sadece derinin hastalıktan etkilenen lekeli bölgesinin üzerine uygulayınız.
 10. Tedavi uygulamakta olduğunuz bölgeyi günde üç defadan fazla yıkamaktan kaçınmalısınız. Çok fazla yıkamak cildinizin çok kurumasına veya tahriş olmasına yol açabilir.
 11. Tedavi uygulamakta olduğunuz bölgeye aşındırıcı, sert veya tahriş edici temizleyici maddeleri, parfümleri veya kozmetik ürünleri uygulamaktan kaçınmalısınız.
 12. 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 13. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

PSORCUTAN BETA Pomad’ın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Uygulayacağınız cilt yüzeyini temizleyiniz ve kurulayınız. İlacı sadece hastalıktan etkilenen bölgeye parmağınızın ucuyla ince bir tabaka halinde sürünüz ve cilde yediriniz. Akşamları günde 1 kez uygulanır. İlacı, sadece derinin hastalıktan etkilenen lekeli bölgesinin üzerine uygulayınız.
 3. Reklam

İlacın Olası Yan Etkileri :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İlacı kullanımınız sırasında yanma, kaşıntı, kızarıklık, şişlik, kuruluk veya soyulma ve benzeri yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler devam eden tedavi sırasında azalabilir.

Etken Maddesi: Kalsipotriol, Betametazon

Ticari-Jenerik ismi: PSORCUTAN BETA Pomad

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Telzap Tablet
Telzap Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?: Etken maddesi Telmisartan olan Telzap Tablet, kan damarlarını daraltarak kan basıncının yükselmesine neden olan ‘‘anjiyotensin II’’ isimli maddenin ...

Oksikam tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Piroksikam olan Oksikam Tablet, vücutta  iltihap ve ağrıya neden olan belirli biyolojik faktörleri gideren,...

Kapat