Pantomed Pomad

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi  Dekspantenol topikal olan Pantomed Pomad, cilt onarma özelliği olan bir preparattır. Yatak yaraları; meme başı çatlakları; anüs çatlakları, bebek bezi pişikleri, güneş yanıkları, enfeksiyona bağlı olmayan yaralar; enfeksiyon riski taşıyan yaralar ve yanıklar; bacak ülseri ve benzeri kronik yaralar, ameliyat yaraları;  kesik, sıyrık ve çizik ve benzeri yüzeysel yaralar ve kuru, tahriş olmuş derinin  iyileştirilmesi için uygulanır.

Pantomed Pomad Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Yatak yaraları; meme başı çatlakları; anüs çatlakları, bebek bezi pişikleri, güneş yanıkları, enfeksiyona bağlı olmayan yaralar; enfeksiyon riski taşıyan yaralar ve yanıklar; bacak ülseri ve benzeri kronik yaralar, ameliyat yaraları;  kesik, sıyrık ve çizik ve benzeri yüzeysel yaralar ve kuru, tahriş olmuş derinin  iyileştirilmesi için uygulanır.
 3. Tedavi edilecek bölgeyi mikropsuz steril su ile yıkayınız. İlacı bir spatül yardımı ile tedavi edilecek bölgenin tamamını kaplayacak biçimde sürünüz. Hafifçe masaj yaparak uygulayınız.
 4. Kremi uyguladığınız cilt bölgesini gerekli görülmesi halinde bir gazlı bez ile veya ped ile kapatınız.
 5. İlacı kullanmaya başladıktan sonra tedavi edilen bölgeye diğer deri ilaçlarını uygulamaktan kaçınmalısınız.
 6. Bebek bezi pişiklerinde kullanıyorsanız, her bez değişiminde kremi uygulayınız. Dar ve hava almayacak bezler kullanmaktan kaçınmalısınız.
 7. Meme başı çatlakları için kullanıyorsanız, bebeği emzirmeden önce meme başını su ile temizleyiniz.
 8. Gözlerinize, ağız içine ve vajinaya kaçmasından sakınınız. İlacın kaza ile bu bölgelere teması halinde ilgili bölgeyi  bol su ile yıkayınız.
 9. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe neden olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız.
 10. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Pantomed Pomad’ın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Tedavi edilecek bölgeyi mikropsuz steril su ile yıkayınız. İlacı bir spatül yardımı ile tedavi edilecek bölgenin tamamını kaplayacak biçimde sürünüz. Hafifçe masaj yaparak uygulayınız.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Nadiren alerjik cilt reaksiyonları görülebilir.

 

Etken Maddesi: Dekspantenol topikal

Ticari-Jenerik ismi:  Pantomed Pomad

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.