Croxilex BID 1000 mg Film Tablet

Croxilex BID 1000 mg Film Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Amoksisilin, Klavulanik Asit  olan Croxilex BID 1000 mg Film Tablet , vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bademcik iltihabı, sinüzit, farenjit ve benzeri üst solunum yolu enfeksiyonları; zatürre, akut ve kronik bronşit ve benzeri alt solunum yolu enfeksiyonlarında ve akciğer enfeksiyonlarında; bakterilerin neden olduğu kalp iç zarı enfeksiyonlarında; bakteri kaynaklı beyin zarı iltihabı (bakteriyel menenjit);  bel soğukluğu (gonore), lohusalık humması, düşük sonrası gelişen enfeksiyonlar, yumurtalık kanalları, prostat iltihabı ve karın içi organlarda gelişen enfeksiyonlarda; bağ dokusu iltihabı (selülit), deri ve yumuşak doku enfeksiyonları (kıl kökü iltihabı, abse, çıban, yılancık, yara gibi), idrar yolu ve genital bölge enfeksiyonları; karın zarı iltihabı, tifo ve tifo benzeri ateşler ve diş abselerinde kullanılan penisilin grubu bir antibiyotiktir. Kullanımı erişkinler ve 12 yaş üzeri çocuklar içindir.

Croxilex BID 1000 mg Film Tablet Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, enfeksiyonları tedavi edici bir antibiyotiktir.
 3. Bu ilaç soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüslerin neden olduğu  enfeksiyonları tedavi etmeyecektir.
 4. Kan sulandırıcı ilaçlarla veya gut hastalığında kullanılan ilaçlarla  beraber kullanılmamalıdır.
 5. Şayet karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, astım, mononükleoz , herhangi bir kanama ve pıhtılaşma bozukluğu, antibiyotik kullanımdan kaynaklanan ishal, geçirmiş olduğunuz herhangi bir alerji  vakıalarından herhangi birini taşıyorsanız bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmeniz gereklidir. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 6. İlacın kullanımı ishale neden olabilir ve bu durum yeni bir enfeksiyonun başlangıç işareti olabilir. İlacın kullanımı sırasında aşırı sulu ve kanlı ishaliniz varsa ishali durdurmak için başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır, derhal hekiminize başvurup, acil yardım isteyiniz.
 7. İlacın kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltmaktadır. İstenmeyen bir gebelik olmaması için hormonal olmayan ikinci bir doğum kontrol yöntemi ile korununuz.
 8. Tedavi süresi esnasında ilacın durumunuzu iyileştirdiğinden emin olmanız için,  kan değerlerinizi tahlil ettirmelisiniz. Ek olarak karaciğer ve böbrek fonksiyonlarınızı da test ettirmelisiniz.
 9. İlacı kullanırken  iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile hekimin tavsiye ettiği ya da ilaç prospektüsünde yazan zaman ve süre kadar kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmedende iyileşme belirtileri görülebilir.
 10. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 11. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

  Croxilex BID 1000 mg Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Mide ve bağırsaklarda oluşturabilecek rahatsızlıkları en aza indirmek için yemek başlangıcında alınması önerilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, kusma, ishal ve mantar enfeksiyonu yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Amoksisilin, Klavulanik Asit

Ticari-Jenerik ismi:  Croxilex BID 1000 mg Film Tablet

Okuduğunuz ilaç: Croxilex BID 1000 mg Film Tablet
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/croxilex-bid-1000-mg-film-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Croxilex BID 1000 mg Film Tablet Google
Croxilex BID 1000 mg Film Tablet Yandex
Bugün: 14-Dec-2018 02:06:42
Ulusalarası saat: 13-12-18 23:06:42
Yazı tarihi ve Günü : 29 Aralık 2016Perşembe

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
DONEPTIN 5 mg/10 mg Film Kaplı Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Donepezil hidroklorür (5 mg), Memantin hidroklorür (10 mg) olan DONEPTIN 5 mg/10 mg Film Kaplı Tablet,...

VENIBA 75 mg XR Uzatılmış Salımlı Sert Kapsül

Kullanımı: Etken maddesi Venlafaksin hidroklorür dür. VENIBA 75  mg XR Uzatılmış Salımlı Sert Kapsül, beyinde dengesiz hale gelerek anksiyete (endişe,...

Kapat