SIMFLAT Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Otilonyum bromür, Simetikon olan SIMFLAT Film Tablet, sindirim sisteminin düz kasları üzerinde etki göstererek spazm (kasılma) giderir, sindirim kanalının aşırı motilitesini (hareket bozukluğunu) düzenler ve mide-bağırsak kanalındaki gaz kabarcıklarını dağıtıcı etkisiyle gazın oluşumunu önleyerek  şişkinliği (gazı) giderir. Karında şişlik, baskı veya gerginlik hissi, bulantı, karın ağrısı, kabızlık, ishal, acil tuvalet ihtiyacı ve benzeri belirtilerle ayırt edilen  İrritabl Bağırsak Sendromu tedavisinde ve aşırı gaza bağlı ağrılı bağırsak spazmları, şişkinlik ve hareket bozukluğu ile ayırt edilen olan diğer sindirim sistemi rahatsızlıklarının tedavisi için uygulanır.

SIMFLAT Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Sindirim sisteminin düz kasları üzerinde etki göstererek spazm (kasılma) giderir, sindirim kanalının aşırı motilitesini (hareket bozukluğunu) düzenler ve mide-bağırsak kanalındaki gaz kabarcıklarını dağıtıcı etkisiyle gazın oluşumunu önleyerek  şişkinliği (gazı) giderir.
 3. Levotiroksin (tiroid tedavisinde kullanılan) etken maddeli bir ilaç kullanıyorsanız, bu durumu hekiminize bildirmelisiniz. Levotiroksin etken maddeli ilaçlarla beraber kullanıldığında, her iki ilaç alımı arasında en az 4 saat olması önerilmektedir.
 4. Mide-bağırsak sisteminde delinme, tıkanma veya bunların şüphesi varsa; kullanmak sakıncalıdır.
 5. Şayet göz tansiyonunuz (glokom) veya prostat büyümesi varsa veya şeker hastasıysanız  veya mide çıkışında tıkanıklık ve benzeri rahatsızlıklarınız varsa, hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.
 6. Çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 7. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için kullanılması tavsiye edilmez. Hekiminize sormadan kesinlikle  kullanmak sakıncalıdır.

SIMFLAT Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber yemeklerden 20 dakika önce almanız gerekir.
 3. Günde 2-3 kere 1 tablet alınması önerilmektedir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

Etken Maddesi:  Otilonyum bromür, Simetikon

Ticari-Jenerik ismi: SIMFLAT Film Tablet

Son arananlar

One thought on “SIMFLAT Film Tablet

 1. bu ilacı kullaıyorum ancak yan etkis yoktur demesine rağmen mide bulantısı ve ishal yaptı.Bununla beraber kullandığım bir ilaç daha var ancak onun yan etkileri arasında bu belirtiler yok.Bu ilacın bulantı ve ishal ve benzeri yan etkisi var mı?

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.