DİGOXİN SANDOZ Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Digoksin olan DIGOXIN – SANDOZ Tablet, Kalp hastalıklarının iyileştirilmesi içindir. Kalp atışı hızını azaltmaya yararlı, kalp yetmezliği riskinin belirtilerini ortadan kaldıran ve kalp kası liflerinin kasılma kabiliyetini arttıran bir preparattır.

DİGOXİN – SANDOZ Tablet Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Kalp atım hızını gideren, kalp yetmezliği riskinin belirtilerini ortadan kaldıran ve kalp kası liflerinin kasılma kabiliyetini arttıran bir preparattır.
  3. Şayet elektrolit dengesizlik, bir akciğer hastalığına bağlı  olarak meydana gelen sağ kalbin büyümesi, koroner yetmezliği , karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği vakıalarından herhangi biri veya birkaçına sahipseniz bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmeniz gereklidir. İlacınızı güvenle kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve testlere gereksinim duyulabilir.  .
  4. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

DİGOXİN – SANDOZ Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacın her dozu bir bardak su ile beraber alınır.

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Baş ağrısı, yüzde ağrı, yorgunluk hissi, uyku hali, sersemlik, karın ağrısı, algı bozukluğu ve kabuslar seyrek görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi:  Digoksin

Ticari-Jenerik ismi: DİGOXİN – SANDOZ Tablet

DİGOXİN – SANDOZ Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

DİGOXİN-–-SANDOZ-Tablet-İlaç-Prospektüsü-1

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.