FLIXOTIDE Diskus 250 mcg

FLIXOTIDE Diskus 250 mcg neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Flutikazon propiyonat olan FLIXOTIDE Diskus 250 mcg, solunum yollarının iltihabını önleyen ve gideren bir preparattır. Akciğerlerdeki hava yollarının duvarlarında meydana gelen şişme ve hassasiyeti azaltarak nefes alıp vermeyi kolaylaştırır. Astım hastalarında, düzenli tedavi ile astım ataklarının önlenmesine ve nefes alma  sorunlarının  hafifletilmesine yardımcı olur. Düzenli olarak her gün kullanılması gerekir. Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) olan hastalarda KOAH belirtilerinin ve atak sıklığının azaltılmasında uygulanır.

FLIXOTIDE Diskus 250 mcg Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Solunum yollarının iltihabını önleyen ve gideren bir preparattır. Akciğerlerdeki hava yollarının duvarlarında meydana gelen şişme ve hassasiyeti azaltarak nefes alıp vermeyi kolaylaştırır.
 3. Başlamış olan astım krizi anında kullanmak sakıncalıdır. Başlamış olan astım krizi iyileştirilmesi için daha hızlı etkisi olan inhalasyon ilaçları kullanılmalıdır.
 4. Kullanımı çocuklarda gelişimi etkileyebilir Çocuğunuzun normalden daha yavaş geliştiğini gözlemliyorsanız durumu hekiminize bildiriniz.
 5. Tüberküloz iyileştirilmesi görüyorsanız veya daha önce tüberküloz geçirdiyseniz;  kullanmaya başlamadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 6. Tam fayda sağlamak için, düzenli kullanmanız gerekir. Kendinizi iyi hissetseniz bile ilacın kullanımını bırakmamalısınız. Doktorunuzun talimatlarına uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 7. 4 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

FLIXOTIDE Diskus 250 mcg’ın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Ağızda pamukçuk oluşumunu ve  beyaz, sarı veya krem renkte benekler oluşma riskini azaltmak için ilacı  kullandıktan sonra ağzınızı su ile çalkalayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Ağız veya boğazda enfeksiyon (örneğin, ağızda pamukçuk), zatürre, ses kısıklığı ve ciltte çürük oluşumu yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Flutikazon propiyonat
Ticari-Jenerik ismi:  FLIXOTIDE Diskus 250 mcg

FLIXOTIDE Diskus 250 mcg Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

flixotide-diskus-250-mcg-kullanma-talimati

Okuduğunuz ilaç: FLIXOTIDE Diskus 250 mcg
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/flixotide-diskus-250-mcg.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
FLIXOTIDE Diskus 250 mcg Google
FLIXOTIDE Diskus 250 mcg Yandex
Bugün: 18-Feb-2019 23:54:15
Ulusalarası saat: 18-02-19 20:54:15
Yazı tarihi ve Günü : 16 Kasım 2018Cuma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Humalog Mix 50 Süspansiyon İçeren Kartuş
Humalog Mix 50 Süspansiyon İçeren Kartuş

Kullanımı : Etken maddesi İnsülin lispro olan Humalog Mix 50 Süspansiyon İçeren Kartuş, kandaki şeker seviyesini düşürerek çalışan diyabet (şeker...

PAGAMAX PLUS 300 mg/1 mg Kapsül

Kullanımı: Etken maddesi Pregabalin, B12 vitamin‘ dir. PAGAMAX PLUS 300 mg/1 mg Kapsül, hastalık nöbetlerine (epilepsi nöbeti gibi) ve...

Kapat