IBURAMIN ZERO Süspansiyon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Ibuprofen, Klorfeniramin Maleat olan IBURAMIN ZERO Süspansiyon,  histaminin etkilerini giderici, iltihap önleyici, ağrı kesici ve ateş düşürücüdür. Soğuk algınlığı, grip, nezle, alerjik nezle, soluk borusu iltihabı, farenjit, sinüzit ve benzeri üst solunum yolları enfeksiyonları  ile beraber görülen ateş ve ağrının tedavisinde uygulanır. Kullanımı 2 yaş ve üstü çocuklar içindir.

IBURAMIN ZERO Süspansiyon Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Soğuk algınlığı, grip, nezle, alerjik nezle, soluk borusu iltihabı, farenjit, sinüzit ve benzeri üst solunum yolları enfeksiyonları  ile beraber görülen ateş ve ağrının tedavisinde uygulanır.
 3. 5 günden fazla kullanılmamalıdır.
 4. Şikayetlerinizle ilgili belirtilerin 3 günden fazla sürmesi veveyaha da kötüye gitmesi veya yenilerinin ortaya çıkması vakıalarında hekiminize müracaat etmelisiniz.
 5. Diğer ağrı kesiciler ile beraber kullanmak sakıncalıdır.
 6. Kullanımı  mide ve bağırsaklarda kanama ve delinme ve benzeri riskler meydana çıkarabilir.Siyah, kanlı veya katranımsı dışkı ve kanlı öksürük veya kahve telvesi görünümünde  kusma gibi kanama belirtilerinden herhangi biri görüldüğünde acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 7. Kullanımı kalp krizi ve felç de dahil olmak üzere yaşamı tehdit eden kalp  ve dolaşım sorunlarını arttırmaktadır. İlacın kullanım süresi uzadıkça bu riskler daha da artacaktır.
 8. Tedaviniz sırasında göğüs ağrısı, halsizlik, nefes almada zorluk, konuşmada bozukluk, görme ve denge bozuklukları ve benzeri kalp ve dolaşım sorunlarının herhangi biri ile karşılaşırsanız tıbbi yardım için acil olarak hekiminize başvurmalısınız.
 9. Bypass ameliyatı öncesi ve sonrası  kesinlikle kullanmak sakıncalıdır.
 10. İlacın kullanımı sırasında yaşlı hastalarda mide ve bağırsaklarda kanama riski daha fazladır.
 11. Şayet daha önceden geçirmiş olduğunuz kalp krizi ve felç , kanama ve pıhtılaşma bozukluğu, geçirmiş olduğunuz  mide ülseri veya mide kanaması  ile konjestif kalp yetmezliği, yüksek kan basıncı, yüksek tansiyon, astım, burunda  polip varlığı, düzensiz nöbetler, epilepsi, karaciğer  hastalığı, böbrek hastalığı , sigara kullanımı ve benzeri vakıalarda hekimi bilgilendirmeden bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamaları ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 12. İlacı kullanırken hekiminize sormadan grip, soğuk algınlığı veya ağrıya karşı başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır. İlacın içeriği ile aynı olan birçok reçetesiz ilaç mevcuttur. Bunun için kullanmakta olduğunuz diğer ilaçların etiket veya prospektüsünü okuyarak asetilsalisilik asit, ibuprofen, indometasin, meloksikam, piroksikam, ketoprofe veya naproksen içerip içermediğini öğrenmenizi öneriririz.
 13. Şayet kalp krizi ve felç ve benzeri vakıalardan korunmak üzere kullandığınız aspirin ve türevlerini kullanıyorsanız bu ilacı kullanmaktan kaçınmalısınız. Çünkü bu ilaç aspirin ve türevlerinin kalp ve damarlarınız üzerindeki koruyucu etkisini azaltabilir. Şayet tıbbı zorunluluk gereği ikisini de kullanmanız  gerekiyorsa;  bu ilacı, aspirin veya türevlerinden herhangi birini aldıktan 30 dakika sonra veya almadan en az 8 saat önce almanız gerekir.
 14. 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 15. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınmalısınız. Alkol kullanımı ilacın olası yan etkilerini daha da arttıracaktır.
 16. Hamilelerde özellikle son üç ayında ve emzirme dönemlerinde kullanımı tavsiye edilen bir ilaç değildir. Emzirme döneminde  anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

IBURAMIN ZERO Süspansiyon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı doğru dozda aldığınızdan emin olabilmek için işaretli ölçüm kabıyla veya işaretli kaşıkla almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır.
 3. Midede yol açabilecek tahrişi azaltabilmek amacıyla yemeklerle beraber veya sütle beraber almanız gerekir.

 

IBURAMIN ZERO Süspansiyon’un Yan Etkileri:

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Sakinlik, uykululuk hali, baş ağrısı, baş dönmesi, mide bulantısı, kusma, karın ağrısı, hazımsızlık, ishal, kabızlık, mide ve bağırsakta aşırı gaz, mide veya bağırsak kanaması belirtisi olan kan veya kahve telvesi  görünümünde kusma,  huzursuzluk hissi, sersemlik, bilinç bulanıklığı,  sinirlilik hali  ve deri döküntüsü yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken maddesi: Ibuprofen, Klorfeniramin Maleat

Ticari-Jenerik ismi: IBURAMIN ZERO Süspansiyon

IBURAMIN ZERO Süspansiyon Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

IBURAMIN ZERO Süspansiyon Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.