HEMANGİOL 3.75 mg/ml Oral Çözelti

HEMANGIOL nedir ve Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : HEMANGİOL, berrak, hafif sarıya çalan renkte veya renksiz, meyve kokulu bir çözeltidir. İçerisinde etken madde olarak Propranolol bulunan HEMANGİOL 3.75 mg/ml Oral Çözelti, sistemik tedavi gerektiren hızla çoğalan çocukluk çağı hemanjiyomlarının tedavisinde etki gösteren Nonselektif beta blokör ilaçlardandır. HEMANGİOL, ağrılı veya basit yara bakım tedavilerine cevap vermeyen ülsere hemanjiyomlar, hayatı veya yaşamsal fonksiyonu tehdit edici hemanjiyomlar ve kalıcı yara izi veya şekil bozukluğuna yol açma riski taşıyan hemanjiyomlarının tedavisinde kullanılmaktadır. Hemanjiyom: fazladan kan damarlarının görece yaygın biçimde toplanarak deri içinde veya deri altında bir yumru oluşturmasıdır. Hemanjiyom yüzeysel olarak veya derinlerde gelişebilir. Bazı hemanjiyomların

HEMANGİOL 3.75 mg/ml Oral Çözelti neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu ilacı kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gaelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.