IMFINZI 120 mg/2.4 ml infüz. çöz. haz. için konsantre

IMFINZI 120 mg için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, IMFINZI  ne ilacı olup, ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, IMFINZI dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler ve benzeri IMFINZI 120 mg/2.4 ml infüz. çöz. haz. için konsantre hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.) IMFINZI 120 mg-2.4 ml infüz. çöz. haz. için konsantre kullanma talimatı (ilaç prospektüsü) IMFINZI 120 mg/2.4 mL infüzyonluk çözelti hazırlamak için konsantre Damar içine uygulanır. Steril Etken maddesi: Her bir flakon 2,4 mL içinde 120 mg durvalumab içerir. Yardımcı maddeler: L-histidin, L-histidin hidroklorür monohidrat,

IMFINZI 120 mg/2.4 ml infüz. çöz. haz. için konsantre neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu ilacı kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gaelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.