BONVİVA 150 mg film kaplı tablet

İlaç Kullananlar için Uyarılar :   Ticari-Jenerik ismi: BONVİVA 150 mg film kaplı tablet Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?: ibandronik asid adlı etken maddeyi içinde bulundurur. BONVİVA 150 mg, kırık oluşma riskini azaltmak amacıyla menopoza giren kadınların osteoporoz iyileştirilmesi ve tümöre bağlı kanda yüksek derecede kalsiyum bulunması ( hiperkalsemi) durumunda; uygulanır. BONVİVA DOZAJI: Ayda 1×1 BONVİVA kontrendikeleri: alerji, 1 saat boyunca oturur vaziyette veya ayakta duramayacak hastalarda, hipokalsemide ve yemek borusunda rahatsızlık varlığında. BONVİVA, hamilelikte C kategorisindedir ve emzirme döneminde hekime sormadan kullanılmaz. Etkileşim: nonsteroid antienflamatuvarlar, asetilsalisilik asit BONVİVA’nın yan etkisi: iskelet-kas ağrısı ve sertlik, miyalji, bulantı. baş ağrısı. BONVİVA

BONVİVA 150 mg film kaplı tablet neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu ilacı kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gaelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.