Macmiror Complex Vajinal Ovül

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Nistatin, Nifuratel olan Macmiror Complex Vajinal Ovül, vajinal bölgede mantar, bakteri ve protozalara karşı etkili bir preparattır.  Kadın dış üreme organlarında ve vajinada görülen vajinal mantar enfeksiyonu, vajina iltihabı belirtileri (vajina içerisinde yanma, kızarıklık, kaşıntı, şişme, anormal akıntı gibi) ve Trikomonas cinsi parazitlerin neden olduğu bir enfeksiyon çeşidi olan Trikomoniyaz (vajinada kaşıntı, yanma ve kirli sarı-yeşil köpüklü akıntı belirtileriyle kendini gösteren bir enfeksiyon türü) tedavisinde uygulanır.

Macmiror Complex Vajinal Ovül

Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vajinal mantar enfeksiyonu, vajina iltihabı belirtileri (vajina içerisinde yanma, kızarıklık, kaşıntı, şişme, anormal akıntı gibi) ve Trikomonas cinsi parazitlerin neden olduğu bir enfeksiyon çeşidi olan Trikomoniyaz (vajinada kaşıntı, yanma ve kirli sarı-yeşil köpüklü akıntı belirtileriyle kendini gösteren bir enfeksiyon türü) tedavisinde uygulanır.
 3. Tedavi sürecinde cinsel ilişkiden kaçınmalısınız. Enfeksiyonu partnerinize bulaştırmamak için kondom kullanmanız yeterli olmayabilir. Çünkü bu ilaç kondomun (prezervatif) etkinliğini azaltabilir. Ancak bu etki geçicidir, sadece tedavi sürecinde meydana gelir.
 4. Şayet ciddi karaciğer fonksiyon bozukluğu, gebeliğin ilk 3 ayında bulunmak, porfiri, veya sara(epilepsi) rahatsızlıklarından biri yada bir kaçına sahipseniz hekiminize bildirmelisiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 5. Trikomonas kaynaklı vajina iltihaplanması halinde eşinizinde sizinle beraber tedavi olması gereklidir.
 6. Göz,burun ve ağız içine temsından sakınınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 7. Bakireler bu ilacı kullanmamalıdırlar.
 8. İlacın  uygulandığı yerin hava almasını engelleyecek giysiler giymemelisiniz. Bol, gevşek  ve pamuklu kıyafetler giyiniz.
 9. Yeni bir enfeksiyon oluşmaması için kullandığınız çamaşır ve havluların  pamuklu  olmasına dikkat ediniz, kullandığınız çamaşırı her gün değiştiriniz ve kaynatınız.
 10. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Macmiror Complex Vajinal Ovül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Ovül olarak hazırlanan ilacınızı mümkün olduğunca vajina içinin en derinine yerleştiriniz. Ve yaklaşık yarım saat ayağa kalkmayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Vajinada yanma, kaşıntı ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

 

Etken Maddesi: Nistatin, Nifuratel

Ticari-Jenerik ismi:  Macmiror Complex Vajinal Ovül

Macmiror Complex Vajinal Ovül Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Macmiror Complex Vajinal Ovül Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.