Macmiror Complex Pomad

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Nistatin-Nifuratel olan  Macmiror Complex Pomad, vajinal bölgede mantar , bakteri ve tek hücreli birtakım canlılara karşı mücadele eden antibiyotik bir preparattır. Mantarların gelişimini engeller. Kadın dış üreme organlarında ve vajinada görülen mantar enfeksiyonu, bakteriyel enfeksiyonlar ve Trikomoniyaz (vajinada kaşıntı, yara ve kirli sarı-yeşil köpüklü akıntı belirtileriyle kendini gösteren bir enfeksiyon türü) enfeksiyonlarının tedavisinde uygulanır.

Macmiror Complex Pomad Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Kadın dış üreme organlarında ve vajinada görülen mantar enfeksiyonu, bakteriyel enfeksiyonlar ve Trikomoniyaz (vajinada kaşıntı, yara ve kirli sarı-yeşil köpüklü akıntı belirtileriyle kendini gösteren bir enfeksiyon türü) enfeksiyonlarının tedavisinde uygulanır.
  3. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate almanız gerekir. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
  4. Tedavi sürecinde cinsel ilişkiden kaçınmalısınız.
  5. Adet döneminde tedaviye ara veriniz. Adet kanaması sona erdiğinde tedaviye devam ediniz.
  6. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Macmiror Complex Pomad’ın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. Doktorunuz tarafından size önerilen dozu  şırınga tüpe sabitleyiniz ve tüpü iterek gerekli miktarda pomadı şırınga içerisine çekiniz. Şırıngadaki pomadı vajina içerisine boşaltınız. Uygulama bittikten sonra doz şırıngayı yıkayınız.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Vajinada yanma, kaşıntı ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

 

Etken Maddesi: Nistatin-Nifuratel
Ticari-Jenerik ismi:  Macmiror Complex Pomad

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.