Miko-Penotran Vajinal Ovül

Kullanımı :

Etken maddesi Mikonazol nitrat olan Miko-Penotran Vajinal Ovül, vajinal bölgede mantar ve bakterilerin çoğalmalarını ve gelişmelerini engelleyen bir preparattır. Vajinal mantar enfeksiyonu ve vajina iltihabı belirtilerinin (vajinada yanma, kızarıklık, kaşıntı, şişme, anormal akıntı gibi)  tedavisinde uygulanır.

Miko-Penotran Vajinal Ovül Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vajinal mantar enfeksiyonu ve vajina iltihabı belirtilerinin (vajinada yanma, kızarıklık, kaşıntı, şişme, anormal akıntı gibi)  tedavisinde uygulanır.
 3. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate almanız gerekir. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de belirtilerinizde iyileşmeler görülebilir.
 4. Tedavi sürecinde enfeksiyon iyileşene kadar, pamuklu ve gevşek giysiler giyiniz. Hava almayı engelleyen dar, sıkı ve sentetik giysiler (külotlu çorap, korse gibi) giymekten kaçınmalısınız.
 5. Tedavi sürecinde cinsel ilişkiden kaçınmalısınız. Enfeksiyonu partnerinize bulaştırmamak için kondom kullanmanız yeterli olmayabilir. Çünkü bu ilaç kondomun (prezervatif) etkinliğini azaltabilir. Ancak bu etki geçicidir, sadece tedavi sürecinde meydana gelir.
 6. Şayet diyabet (şeker hastalığı), HIV veya AIDS hastalığınız varsa veya yüksek ateş, karın ağrısı veya kötü kokulu akıntı durumu gibi rahatsızlıklardan biri yada bir kaçına sahipseniz hekiminize bildirmelisiniz. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 7. İlacın iç çamaşırınıza bulaşmasını engellemek için ped kullanınız. Kesinlikte tampon kullanmak sakıncalıdır.
 8. Göz, ağız ve buruna temasından kaçınmalısınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 9. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Miko-Penotran Vajinal Ovül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızı sırtüstü yatar pozisyonda paketin içindeki parmaklıkların yardımı ile vajinanızın iyice derinine yerleştiriniz. Ve yaklaşık yarım saat ayağa kalkmayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Vajinada yanma, kaşıntı, tahriş; deri döküntüleri; baş ağrısı ve karın ağrısı ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

 

Etken Maddesi: Mikonazol nitrat

Ticari-Jenerik ismi: Miko-Penotran Vajinal Ovül

Miko-Penotran Vajinal Ovül Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Miko-Penotran Vajinal Ovül Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Gismotal Tablet
Gismotal Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Trimebutin maleat olan Gismotal Tablet, sindirim hareketlerini düzenler. Fonksiyonel sindirim bozuklukları, irritabl kolon sendromu, mide ve bağırsaklarla...

THERMO SULIDIN likit jel
THERMO SULIDIN likit jel

Kullanımı : Etken maddesi Nimesulid, Kapsaisin olan  THERMO SULIDIN likit jel,vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik etmenleri azaltmaya yararlı bir preparattır. Ağrılı...

Kapat