NEO-PENOTRAN Vajinal Ovül

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Metronidazol, Mikonazol nitrat olan NEO_PENOTRAN Vajinal Ovül, vajinal bölgede mantar, bakteri ve protozalara karşı etkili bir preparattır. Etkisini bölgesel olarak vajina içerisinde gösterir. Vajinal mantar enfeksiyonu ve vajina iltihabı belirtilerinin (vajina içerisinde yanma, kızarıklık, kaşıntı, şişme, anormal akıntı gibi)  tedavisinde uygulanır.

NEO-PENOTRAN Vajinal Ovül Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vajinal mantar enfeksiyonu ve vajina iltihabı belirtilerinin (vajina içerisinde yanma, kızarıklık, kaşıntı, şişme, anormal akıntı gibi)  tedavisinde uygulanır.
 3. Tedavi sürecinde cinsel ilişkiden kaçınmalısınız. Enfeksiyonu partnerinize bulaştırmamak için kondom kullanmanız yeterli olmayabilir. Çünkü bu ilaç kondomun (prezervatif) etkinliğini azaltabilir. Ancak bu etki geçicidir, sadece tedavi sürecinde meydana gelir.
 4. Şayet ciddi karaciğer fonksiyon bozukluğu, gebeliğin ilk 3 ayında bulunmak, porfiri, veya sara(epilepsi) rahatsızlıklarından biri yada bir kaçına sahipseniz hekiminize söylemelisiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 5. Trikomonas kaynaklı vajina iltihaplanması halinde eşinizinde sizinle beraber tedavi olması gereklidir.
 6. Bakireler bu ilacı kullanmamalıdırlar.
 7. Tedavi sürecinde ve tedavi bittikten sonra 2 gün alkol almaktan kaçınmalısınız.
 8. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Anne karnındaki bebeğe ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

NEO-PENOTRAN Vajinal Ovül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızı sırtüstü yatar pozisyonda paketin içindeki parmaklık yardımı ile vajinanızın iyice derinine yerleştiriniz. Ve yaklaşık yarım saat ayağa kalkmayınız.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Uygulama bölgesinde yanma, kaşıntı, tahriş, akıntı,  deri döküntüleri;  karın ağrısı ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

 

Etken Maddesi: Metronidazol, Mikonazol nitrat

Ticari-Jenerik ismi:  NEO-PENOTRAN Vajinal Ovül

NEO-PENOTRAN Vajinal Ovül Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

NEO-PENOTRAN Vajinal Ovül Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.