DAPIGRA 60 mg Film Kaplı Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Dapoksetin olan DAPIGRA 60 mg Film Kaplı Tablet, 18-64 yaş arasındaki erkek bireylerde eşleriyle cinsel ilişkisini etkileyecek düzeyde sık görülen erken boşalma (prematür ejakülasyon) durumunun tedavisinde kullanılan bir preparattır.  Erken boşalma (prematür ejakülasyon), erkek bireyde cinsel ilişki başında yada cinsel ilişkiden kısa süre sonra görülen bir cinsel işlev bozukluğudur. Bu ilaç, cinsel ilişki sırasında erkek bireyin ilişki başlangıcından boşalmasına kadar geçen süreyi uzatarak ve yine erkek bireyin cinsel ilişki sırasında boşalmayı kontrol edebilmesini sağlayarak cinsel ilişkinin kalitesini arttırır. Kısa zamanda meydana gelen boşalmayı engeller.

DAPIGRA 60 mg Film Kaplı Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. 18-64 yaş arasındaki erkek bireylerde eşleriyle cinsel ilişkisini etkileyecek düzeyde sık görülen erken boşalma (prematür ejakülasyon) durumunun tedavisinde kullanılan bir preparattır.
 3. İlacı gereksinim halinde cinsel ilişkiden 1 ila 3 saat önce almanız gerekir.
 4. Şayet, erken boşalma (prematür ejakülasyon) teşhisi konulmamışsa veya esrar  veya kokain ve benzeri maddelere bağımlıysanız bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 5. Şayet karaciğer veya böbrek fonksiyon bozukluğunuz varsa veya geçmişte kanama ile ilgili bir hastalık veya pıhtılaşma bozukluğu geçmişiniz veya  epilepsi (sara) iyileştirilmesi görüyorsanız;  HIV virüsüne bağlı enfeksiyon (AİDS) iyileştirilmesi görüyorsanız;  erken boşalma (prematür ejakülasyon) iyileştirilmesi için başka bir ilaç kullanıyorsanız; geçmişte bunalım (depresyon), manik bir durum (aşırı coşku, dikkat eksikliği veya yerinde duramama),  bipolar bozukluk hastalığı veya şizofreni ve benzeri herhangi bir ruh hastalığı sorununuz olmuşsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunuzu bildirmelisiniz.
 6. Bu ilaç laktoz içermektedir. Şayet doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 7. Şayet, bunalım (depresyon) tedavisinde kullanılan MAO inhibitörü türünden bir ilaç kullanıyorsanız veya bunalım (depresyon) iyileştirilmesi görüyorsanız veya migren iyileştirilmesi görüyorsanız  bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 8. Şayet MAO inhibitörü grubuna ait bir ilaç kullanıyorsanız, bu ilacı kullanabilmeniz için en az 14 gün beklemek zorundasınız. MAO inhibitörü vücudunuzdan tamamen temizlenmeden bu ilacı kullanırsanız, yaşamsal tehlikeler yaratabilecek yan etkilere maruz kalabilirsiniz. Bu ilacın kullanımını bıraktıktan sonra ise, MAO inhibitörü grubuna ait bir ilaç kullanacaksanız 7 gün beklemek zorundasınız.
 9. Şayet Tioridazin , Lityum,  Linezolid , Triptofan,  Sarı kantaron, Tramadol içeren ilaçlardan herhangi birini kullanıyorsanız, bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 10. İlacı 18 yaş altı çocuklar kullanmamalıdır.
 11. İlacın alkolle beraber alınması sakıncalıdır. İlacın kullanımı sırasında alkol alınması, alkole bağlı gelişebilecek baş dönmesi, sersemlik hali ve reflekslerde yavaşlama ve benzeri etkileri arttırabilir.
 12. İlacın kullanımı, uyku hali, baş dönmesi, sersemlik, dikkat dağınıklığı ve görmede bulanıklığa neden olabileceğinden, bu yan etkilerden herhangi biri görülürse araç ve makine kullanmak ve benzeri dikkat gerektiren etkinliklerde kaçınmalısınız.

DAPIGRA 60 mg Film Kaplı Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Bayılma riskini azaltmak için ilacı bol su ile içiniz. Tercihen aç veya tok karnına alınabilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İlacı kullanırken  kendine zarar verme ile ilgili düşüncelere sahip olma, davranışlarda ve ruh halinde değişiklikler, kasılmalarla seyreden nöbet geçirme veya  bayılma ve sersemlik hissi ve benzeri yan etkilerde ilacın kullanımını durdurup, acil olarak hekiminize veya  bir sağlık kuruluşunun acil  servisine müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Dapoksetin

Ticari-Jenerik ismi:  DAPIGRA 60 mg Film Kaplı Tablet

DAPIGRA 60 mg Film Kaplı Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

DAPIGRA-60-mg-Film-Kaplı-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.