GYNOMAX Vajinal Ovül

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Tiyokonazol, Tinidazol”dur.  GYNOMAX Vajinal Ovül, vajinal bölgede mantar, bakteri ve protozalara karşı etkili bir preparattır. Etkisini bölgesel olarak vajina içerisinde gösterir. Vajinal mantar enfeksiyonu ve vajina iltihabı belirtilerinin (vajina içerisinde yanma, kızarıklık, kaşıntı, şişme, anormal akıntı gibi)  tedavisinde uygulanır.

GYNOMAX Vajinal Ovül Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vajinal mantar enfeksiyonu ve vajina iltihabı belirtilerinin (vajina içerisinde yanma, kızarıklık, kaşıntı, şişme, anormal akıntı gibi)  tedavisinde uygulanır.
 3. Tedavi sürecinde cinsel ilişkiden kaçınmalısınız. Enfeksiyonu partnerinize bulaştırmamak için kondom kullanmanız yeterli olmayabilir. Çünkü bu ilaç kondomun (prezervatif) etkinliğini azaltabilir. Ancak bu etki geçicidir, sadece tedavi sürecinde meydana gelir.
 4. Şayet ciddi karaciğer fonksiyon bozukluğu, gebeliğin ilk 3 ayında bulunmak, porfiri, veya sara(epilepsi) rahatsızlıklarından biri yada bir kaçına sahipseniz hekiminize söylemelisiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 5. Trikomonas kaynaklı vajina iltihaplanması halinde eşinizinde sizinle beraber tedavi olması gereklidir.
 6. Cinsel olgunluğa erişmemiş genç kızlar kullanmamalıdır.
 7. Göz,burun ve ağız içine temsından sakınınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 8. İlacın  uygulandığı yerin hava almasını engelleyecek giysiler giymemelisiniz. Bol, gevşek  ve pamuklu kıyafetler giyiniz.
 9. Yeni bir enfeksiyon oluşmaması için kullandığınız çamaşır ve havluların  pamuklu  olmasına dikkat ediniz, kullandığınız çamaşırı her gün değiştiriniz ve kaynatınız.
 10. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan  kullanmak sakıncalıdır.

GYNOMAX Vajinal Ovül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızı sırtüstü yatar pozisyonda paketin içindeki parmaklık yardımı ile vajinanızın iyice derinine yerleştiriniz. Ve yaklaşık yarım saat ayağa kalkmayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Uygulama bölgesinde yanma, kaşıntı, tahriş  gibi hafif yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi: Tiyokonazol, Tinidazol

Ticari-Jenerik ismi: GYNOMAX Vajinal Ovül

GYNOMAX Vajinal Ovül Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

GYNOMAX Vajinal Ovül Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.