Epidosin Compositum Draje

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Valetamat bromür-Parasetamol olan  Epidosin Compositum Draje, iç organlardaki düz kasları etkileyerek çalışan kramp ve  spazm giderici bir preparattır. Ayrıcı ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliği mevcuttur.  Safra taşları ve idrar yolları ile ilgili ağrılar, ağrılı idrar yapma, mide ve bağırsak krampları, mide ve oniki parmak bağırsağı ülseri ağrıları,  spazmlarla beraber görülen kabızlık, ameliyat sonrası ağrılar, adet dönemi ağrıları  ve bel ağrısı iyileştirilmesi için uygulanır.

Epidosin Compositum Draje Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. İç organlardaki düz kasları etkileyerek çalışan kramp ve  spazm giderici bir preparattır. Ayrıcı ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliği mevcuttur.  Safra taşları ve idrar yolları ile ilgili ağrılar, ağrılı idrar yapma, mide ve bağırsak krampları, mide ve oniki parmak bağırsağı ülseri ağrıları,  spazmlarla beraber görülen kabızlık, ameliyat sonrası ağrılar, adet dönemi ağrıları  ve bel ağrısı iyileştirilmesi için uygulanır.
 3. Bu ilaç diyet ve  egzersiz artışı da içeren  bütün bir tedavi biçiminin sadece bir parçasıdır. Doktorunuz tarafından sizin için oluşturulan diyet ve egzersiz programına sıkı bir biçimde uymalısınız.
 4. Şayet  şiddetli karaciğer  veya börek hastalığınız  varsa veya porfiria  veya megakolon hastalığınız  var ise  bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 5. Bu ilacı kullanırken alkol almaktan kaçınmalısınız. Çünkü ilaçla beraber alkol kullanımı karaciğerinize ciddi zararlar verebilir.
 6. Karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, göz tansiyonu, prostat büyümesi  veya mide çıkışında darlık ile ilgili ciddi bir hastalığınız  var ise  bu ilacı kullanmadan önce mutlaka hekimi bilgilendirmeniz gereklidir. Durumunuza göre doktorunuz doz ayarlamaları yapacaktır.
 7. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Epidosin Compositum Draje’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber yemeklerden sonra tok karnına almanız gerekir./li>

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Göz tansiyonunun şiddetlenmesi  ve kalp ritminde değişiklikler, agranülositoz ve pankreas iltihaplanması vakıaları görüldüğünde derhal doktor ile görüşmelisiniz.

 

Etken Maddesi: Valetamat bromür-Parasetamol
Ticari-Jenerik ismi: Epidosin Compositum Draje

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.