BENEDAY Enterik Kaplı Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Vitamin B1, Vitamin B6, Vitamin B12, Alfa lipoik asit olan BENEDAY  Enterik Kaplı Tablet,  B1, B6 ve B12 vitamini  gereksinimi bulunan hastalarda kullanılmaktadır. Beslenme bozukluklarına bağlı vitamin yetersizliği vakıalarında ve normal beslenmenin desteklenmesi amacıyla;  vücut ve zihnin çabuk yorulması, unutkanlık, sinirlilik, kol ve bacaklarda titreme ve benzeri genel şikayetleri olan hastalardaki vitamin gereksinimlerinde; sinir iltihabı, şeker hastalarında görülen sinir hasarı, sinir ağrısı, zona rahatsızlıklarında; siyatik, bel ağrısı, eklem ağrısı, kas ağrısı,  eklem iltihabı, eklem çevresi iltihabı ve romatizmal ağrılar ve benzeri diğer ağrılı vakıalarda; kalp kası bozukluğu, radyasyon hastalığı, ameliyat sonrası kusmalar, ateşli romatizma ve alkolizm sırasında görülen uzun süreli zehirlenmelerde tedaviye yardımcı olarak kullanılmaktadır.

BENEDAY  Enterik Kaplı Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. B1, B6 ve B12 vitamini  gereksinimi bulunan hastalarda kullanılmaktadır.
 3. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmaz.
 4. Şayet karaciğer  veya böbrek yetmezliğiniz varsa  veya hamileyseniz veya emziriyorsanız; kullanmak sakıncalıdır.
 5. Vitamin B12 veya folik asit eksikliğine bağlı anemi hastalığınız varsa veya parkinson hastası veya tüberküloz  hastası iseniz  veya yüksek miktarda alkol tüketiyorsanız, bu ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunuzu  bildirmelisiniz. İlacınızı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyulabilir.
 6. Laktoz içermektedir. Şayet doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 7. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

BENEDAY  Enterik Kaplı Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

Etken Maddesi: Vitamin B1, Vitamin B6, Vitamin B12, Alfa lipoik asit
Ticari-Jenerik ismi:  BENEDAY  Enterik Kaplı Tablet

BENEDAY  Enterik Kaplı Tablet Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

beneday-enterik-kapli-tablet-kullanma-talimati

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.