Ergafein Draje

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Ergotamin tartarat, Kafein, Parasetamol  olan  Ergafein Draje, beynin çevresindeki  kan damarlarını daraltarak çalışan, baş ağrısı ilacı olup,  Aura (nöbet öncesi görülen genellikle birkaç saniye süren uyarılar; dokunma duyusunda değişiklik ve karıncalanma; kendini kötü hissetme veya iç sıkıntısı veya tam tersi neşe ve kendini çok iyi hissetme; vücudun çeşitli bölgelerinde görülen seyirme veya kas hareketleri en sık görülen belirtilerdir.)  ile beraber görülen veya aura olmadan görülen migren baş ağrısı ve histaminik sefalji (bir çeşit baş ağrısı) olarak adlandırılan baş ağrısını önlemek ve kesmek için uygulanır.

 

Ergafein Draje Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Migren baş ağrısı ve histaminik sefalji (bir çeşit baş ağrısı) olarak adlandırılan baş ağrısını önlemek ve kesmek için uygulanır.
 3. Şayet ciddi karaciğer veya böbrek hastalığınız varsa veya yüksek tansiyon, kalp hastalığı, angina (göğüs ağrısı), kan dolaşımı sorunları, damar tıkanıklığı, astım, alkol bağımlılığı, göz tansiyonu, kansızlık veya kalp krizi veya felç (inme), mini-felç (inme) geçmişiniz varsa; kullanmadan önce hekiminize durumunuzu bildirmelisiniz. Kullanımı sizin için uygun değildir.
 4. Kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltabilir ve bu durum gebelikle sonuçlanabilir. İstenmeyen bir  gebeliği önlemek için hormonal olmayan kondom, diyafram, spermisid gibi  doğum kontrol yöntemlerini uygulamalısınız.
 5. Bazı ilaçlarda beraber kullanımı beyne veya vücudun diğer kısımlarına olan kan akışının azalması tehlikesini yaratabilir. Özellikle antibiyotikler, antidepresanlar, kalp veya tansiyon ilaçları veya AIDS iyileştirilmesi için kullandığınız ilaçları hekiminize bildirmeniz gereklidir.
 6. İlacın kullanımı sırasında el ve ayaklarınızda uyuşma görülürse ilacın alımını durdurup derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
 7. Tedavi süresi esnasında greyfurt yemekten ve suyunu içmekten kaçınmalısınız.
 8. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 9. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde kesinlikte kullanmak sakıncalıdır.

Ergafein Draje’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber yemeklerden sonra tok karnına almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş ağrısı, baş dönmesi, sersemlik, uyku hali, karıncalaşma ve yanma hissi ve benzeri duyusal bozukluklar,  üst solunum yolu enfeksiyon belirtileri, bulantı ve kusma (migrene bağlı olmayan), karın ağrısı, bağırsak gazı, hazımsızlık yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi:  Ergotamin tartarat, Kafein, Parasetamol
Ticari-Jenerik ismi: Ergafein Draje

Ergafein Draje Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

ergafein-draje-kullanma-talimati

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.