WINCEF Film Kaplı Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Seftibuten olan WINCEF Film Kaplı Tablet, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bademcik iltihabı, sinüzit, farenjit ve benzeri üst solunum yolu enfeksiyonları; zatürre, akut ve kronik bronşit ve benzeri alt solunum yolu enfeksiyonlarında ve  idrar yolu ve genital bölge enfeksiyonlarında kullanılan bir antibiyotiktir.

WINCEF Film Kaplı Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez
 2. Vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, enfeksiyonları tedavi edici bir antibiyotiktir.
 3. Şayet karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı veya şeker hastalığınız varsa veya daha önce ciddi mide veya bağırsak hastalığı geçirdiyseniz veya , antibiyotik kullanımdan kaynaklanan ishal, geçirmiş olduğunuz herhangi bir alerji  durumu varsa  bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmeniz gereklidir. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. İlacın kullanımı ishale neden olabilir ve bu durum yeni bir enfeksiyonun başlangıç işareti olabilir. İlacın kullanımı sırasında aşırı sulu ve kanlı ishaliniz varsa ishali durdurmak için başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır, derhal hekiminize başvurup, acil yardım isteyiniz.
 5. Tedavi süresi esnasında ilacın durumunuzu iyileştirdiğinden emin olmanız için,  kan değerlerinizi tahlil ettirmelisiniz. Ek olarak karaciğer ve böbrek fonksiyonlarınızı da test ettirmelisiniz.
 6. İlacı kullanırken  iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile hekimin tavsiye ettiği ya da ilaç prospektüsünde yazan zaman ve süre kadar kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmedende iyileşme belirtileri görülebilir.
 7. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

WINCEF Film Kaplı Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.  İlaç kullanımına bağlı mide ve bağırsaklarınızda oluşabilecek rahatsızlıkları en aza indirmek için ilacınızı tok karnına almanız önerilir. İlacınızı aynı saatlerde almaya özen gösteriniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Şiddetli ishal, nöbet ve anormal laboratuvar sonuçları ve benzeri  yan etkilerden herhangi biri görüldüğünde acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Seftibuten

Ticari-Jenerik ismi: WINCEF Film Kaplı Tablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.