TRAKTUS Şurup Hazırlamak İçin Granül

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Asetilsistein olan TRAKTUS Şurup Hazırlamak İçin Granül, vücudun farklı  bölgelerini (akciğerler, boğaz, ağız gibi) kaplayan yoğun biçimdeki balgamı parçalamak suretiyle kıvamını azaltıp, dışarıya atılmasını kolaylaştırır. Ek olarak yüksek dozda alınan parasetamol zehirlenmelerinde karaciğer yetmezliğini önleyen bir preparattır. Soğuk algınlığı, solunum yollarının iltihaplanması (bronşit), kronik bronşit ve akciğer hastalıkları tedavisinde balgam oluşumunu azaltır. Oluşan balgamı sulandırarak, öksürükle dışarıya atılmasını temin eder.

TRAKTUS Şurup Hazırlamak İçin Granül Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Soğuk algınlığı, solunum yollarının iltihaplanması (bronşit), kronik bronşit ve akciğer hastalıkları tedavisinde balgam oluşumunu azaltır. Oluşan balgamı sulandırarak, öksürükle dışarıya atılmasını temin eder.
 3. Şayet  böbrek hastalığı veya karaciğer hastalığı, siroz, sara hastalığı, astım, mide veya  oniki parmak bağırsağı ülseri gibi  rahatsızlıklarınız  var ise bu ilacı kullanmadan önce  hekiminize bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. Şayet antibiyotik iyileştirilmesi görüyorsanız, bu ilacı antibiyotiği aldıktan 2 saat önce veya sonra almanız gerekir.
 5. Reklam
 6. Doktorunuz tarafından aksi önerilmedikçe, 4 veya 5 günden fazla kullanmak sakıncalıdır.
 7. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan  kullanmak sakıncalıdır.

TRAKTUS Şurup Hazırlamak İçin Granül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2.  Granül bulunan ilaç şişesine şişenin çizgisine gelmeyecek biçimde kaynatılmış soğutulmuş su ilave ediniz. Şişenin ağzını kapatıp granülün çözünmesi için çalkalayınız. Daha sonra işaretli yere kadar su ilave edip yine çalkalayınız. İlacınız içilecek hale gelmiştir. Her kullanımdan önce iyice çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  bir ölçüm kaşığı veya ilacın kendi doz kabı ile almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır.
 3. Yemeklerden sonra tok karnına almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Reklam
 3. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

Etken Maddesi: Asetilsistein
Ticari-Jenerik ismi: TRAKTUS Şurup Hazırlamak İçin Granül

TRAKTUS Şurup Hazırlamak İçin Granül Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

TRAKTUS Şurup Hazırlamak İçin Granül Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
IBUCOLD PLUS Şurup
IBUCOLD PLUS Şurup

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?: Etken maddesi İbuprofen, Psödoefedrin hidroklorür, Klorfeniramin maleat olan IBUCOLD PLUS Şurup,   histaminin etkilerini giderici, iltihap önleyici, üst...

CEFUROL 750 mg I.M./IV Enj.Toz İçeren 1 Flakon+ 1 Ampul
CEFUROL 750 mg I.M./IV Enj.Toz İçeren 1 Flakon+ 1 Ampul

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Sefuroksim olan CEFUROL 750 mg I.M./IV Enj.Toz İçeren 1 Flakon+ 1 Ampul, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bakterilerin neden...

Kapat