PAROL HOT Pediatrik Poşet Granül

PAROL HOT Pediatrik Poşet Granül neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Parasetamol, Klorfeniramin maleat, Psödoefedrin hidroklorür olan PAROL HOT Pediatrik Poşet Granül, histaminin etkilerini giderici, üst solunum yollarında tıkanıklık giderici, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir preparattır. Vücutta doğal bir histaminin neden olduğu ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı, burun tıkanıklığı ve benzeri alerjik belirtileri tedavi edici antihistaminik etki eder,burun ve sinüslerde (burun boşluklarında) mukozanın şişkinliğini azaltarak üst solunum yollarını açar, beyindeki ısı düzenleme merkezi üzerine etki ederek ateşi düşürür ve ağrıyı keser. Grip ve soğuk algınlığında görülen ateş, üşüme, boğaz ağrısı, baş ağrısı, nezle, burun akıntısı, burunda ve boğazda kaşıntı, hapşırma, ödem, gözlerde sulanma, burun tıkanıklığı, vücut kırıklığı ve kas ağrılarının tedavisinde uygulanır. Kullanımı 6 yaş üzeri çocuklar içindir.

PAROL HOT Pediatrik Poşet Granül Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Grip ve soğuk algınlığında görülen ateş, üşüme, boğaz ağrısı, baş ağrısı, nezle, burun akıntısı, burunda ve boğazda kaşıntı, hapşırma, ödem, gözlerde sulanma, burun tıkanıklığı, vücut kırıklığı ve kas ağrılarının tedavisinde uygulanır.
  3. Şayet karaciğer hastalığı, virüs kaynaklı karaciğer iltihaplanması, böbrek hastalığı, akut astım, dar açılı göz tansiyonu, mesane çıkışında tıkanma, midenin on iki parmak bağırsağa açıldığı yerde daralma,  prostat büyümesi veya alkol bağımlılığı ve benzeri rahatsızlıklardan herhangi biri veya birkaçı varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
  4. Şayet son 14  gün içerisinde MAO inhibitörleri grubuna ait başka bir ilaç kullandıysanız, bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Şayet MAO inhibitörü vücudunuzdan tamamen temizlenmeden öksürük veya soğuk algınlığı ilacı kullanırsanız, yaşamsal tehlikeler yaratabilecek yan etkilere maruz kalabilirsiniz.
  5. Karaciğer hastalığınız veya alkol bağımlılığınız var ise  veya başka bir antihistaminik ilaç veya ağrı kesici kullanıyorsanız bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
  6. İlacı düzenli kullanmanıza hastalık belirtilerinde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse veya belirtileriniz 3-5 günden uzun sürerse ve diğer enfeksiyon belirtileri de ortaya çıkarsa yada yüksek ateş devam ediyorsa hekiminize müracaat etmelisiniz.
  7. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınmalısınız. Alkol kullanımı ilacın olası yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
  8. İlacın sakinleştirici etkisi mevcuttur.  Araç veya makine kullanmak ve benzeri uyanık ve zinde olmayı gerektiren etkinliklerde  çok dikkat etmelisiniz.
  9. 6 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.

 

PAROL HOT Pediatrik Poşet Granül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. Bir paket ilacın tamamını bir bardak sıcak suyun içine boşaltınız, karıştırarak erimesini sağlayınız. İlacınız tamamen çözündükten sonra bekletmeden sıcakken içiniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Bulantı, kusma, hazımsızlık, karın ağrısı, gaz, kabızlık, baş dönmesi, sersemlik ve uyku hali, uyuşukluk yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi:   Parasetamol, Klorfeniramin maleat, Psödoefedrin hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: PAROL HOT Pediatrik Poşet Granül





Okuduğunuz ilaç: PAROL HOT Pediatrik Poşet Granül
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/parol-hot-pediatrik-poset-granul.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
PAROL HOT Pediatrik Poşet Granül Google
PAROL HOT Pediatrik Poşet Granül Yandex
Bugün: 19-Dec-2018 07:00:32
Ulusalarası saat: 19-12-18 04:00:32
Yazı tarihi ve Günü : 2 Aralık 2018Pazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
SINERAL Film Kaplı Tablet

Kullanımı: Etken maddesi Ornidazol olan  SINERAL Film Kaplı Tablet, vücuttaki bakteriler ve parazitlerle mücadele ederek , bakteri ve parazitlerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi...

TOLDIN 2 mg Film Tablet
TOLDIN 2 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Tolterodin olan TOLDIN 2 mg Film Tablet, idrara çıkma sıklığını/sıkışmayı azaltmaya yararlı ve sıkışmadan dolayı idrar...

Kapat