GRIPIN HOT-D Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet

GRIPIN HOT-D Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Parasetamol, Klorfeniramin Maleat, Psödoefedrin hidroklorür olan GRIPIN HOT-D Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet, histaminin etkilerini giderici, üst solunum yollarında tıkanıklık giderici, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir preparattır. Vücutta doğal bir histaminin neden olduğu ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı, burun tıkanıklığı ve benzeri alerjik belirtileri tedavi edici antihistaminik etki eder,burun ve sinüslerde (burun boşluklarında) mukozanın şişkinliğini azaltarak üst solunum yollarını açar, beyindeki ısı düzenleme merkezi üzerine etki ederek ateşi düşürür ve ağrıyı keser. Grip ve soğuk algınlığında görülen ateş, üşüme, boğaz ağrısı, baş ağrısı, nezle, burun akıntısı, burunda ve boğazda kaşıntı, hapşırma, ödem, gözlerde sulanma, burun tıkanıklığı, vücut kırıklığı ve kas ağrılarının tedavisinde uygulanır. Kullanımı 12 yaş üzeri çocuklar, gençler ve yetişkinler içindir.

GRIPIN HOT-D Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet Hakkında   Bilinmesi Gereken Hususlar :

yazı devam ediyor...

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Grip ve soğuk algınlığında görülen ateş, üşüme, boğaz ağrısı, baş ağrısı, nezle, burun akıntısı, burunda ve boğazda kaşıntı, hapşırma, ödem, gözlerde sulanma, burun tıkanıklığı, vücut kırıklığı ve kas ağrılarının tedavisinde uygulanır.
  3. Şayet karaciğer hastalığı, virüs kaynaklı karaciğer iltihaplanması, böbrek hastalığı, akut astım, dar açılı göz tansiyonu, mesane çıkışında tıkanma, midenin on iki parmak bağırsağa açıldığı yerde daralma,  prostat büyümesi veya alkol bağımlılığı ve benzeri rahatsızlıklardan herhangi biri veya birkaçı varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
  4. Şayet son 14  gün içerisinde MAO inhibitörleri grubuna ait başka bir ilaç kullandıysanız, bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Şayet MAO inhibitörü vücudunuzdan tamamen temizlenmeden öksürük veya soğuk algınlığı ilacı kullanırsanız, yaşamsal tehlikeler yaratabilecek yan etkilere maruz kalabilirsiniz.
  5. Karaciğer hastalığınız veya alkol bağımlılığınız var ise  veya başka bir antihistaminik ilaç veya ağrı kesici kullanıyorsanız bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
  6. İlacı düzenli kullanmanıza hastalık belirtilerinde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse veya belirtileriniz 3-5 günden uzun sürerse ve diğer enfeksiyon belirtileri de ortaya çıkarsa yada yüksek ateş devam ediyorsa hekiminize müracaat etmelisiniz.
  7. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınmalısınız. Alkol kullanımı ilacın olası yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
  8. İlacın sakinleştirici etkisi mevcuttur.  Araç veya makine kullanmak ve benzeri uyanık ve zinde olmayı gerektiren etkinliklerde  çok dikkat etmelisiniz.
  9. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
  10. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

GRIPIN HOT-D Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. Her bir poşetin içindeki granülü bir bardak  sıcak su  içine boşaltınız ve çözünmesini bekleyiniz. Sıcakken içiniz. İhtiyaç halinde 6 saatte bir alınabilir. Günde 4 dozdan fazla kullanılmamalıdır

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Bulantı, kusma,  baş dönmesi, sersemlik, uyku bozukluğu, ağız kuruluğu yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi:  Parasetamol, Klorfeniramin Maleat, Psödoefedrin hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: GRIPIN HOT-D Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet

GRIPIN HOT-D Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

GRIPIN-HOT-D-Tek-Kullanımlık-Toz-İçeren-Poşet-İlaç-Prospektüsü





Okuduğunuz ilaç: GRIPIN HOT-D Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/gripin-hot-d-tek-kullanimlik-toz-iceren-poset.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
GRIPIN HOT-D Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet Google
GRIPIN HOT-D Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet Yandex
Bugün: 20-Jan-2019 18:37:47
Ulusalarası saat: 20-01-19 15:37:47
Yazı tarihi ve Günü : 5 Aralık 2018Çarşamba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
QUET XR 300 mg Uzatılmış Salımlı Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Ketiapin fumarat olan QUET XR 300 mg Uzatılmış Salımlı Tablet, beyindeki bazı kimyasalların etkilerini değiştirerek ruhsal...

Strattera 10 mg Kapsül

Kullanımı : Etken maddesi Atomoksetin olan Strattera 10 mg Kapsül, beyinde ve sinirlerde bulunan hiperaktivite ve uyartı kontrolüne katkıda bulunan...

Kapat