ZIAXE 250 mcg/5 ml I.V. enjeksiyonluk çözelti

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?  : Etken maddesi Palonosetron hidroklorür olan ZİAXE 250 mcg/5 ml I.V. enjeksiyonluk çözelti, vücutta mide bulantısı ve kusmayı uyaran kimyasalların etkilerini engelleyici bir preparattır. ZİAXE, kanser hastalarına uygulanan kemoterapi sebebiyle oluşabilecek mide bulantısı ve kusmayı engellemek için kullanılmaktadır.   ZİAXE 250 mcg/5 ml I.V. enjeksiyonluk çözelti Kullananlar için Uyarılar : Etken maddesi Palonosetrona karşı daha önce sizde aşırı duyarlılık söz konusu olduysa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.  Şayet yakın zamanda mide veya bağırsak ameliyatı olduysanız bu ilacı kullanmadan önce hekiminize mutlaka bilgi veriniz. Bu ilacın kullanımı bağırsak hareketlerini yavaşlatabilir. Şayet bağırsaklarınızda tıkanıklık şüphesi veya müzmin kabızlığınız var …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına {title} isimli ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.