ALOXI I.V. Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Flakon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Palonosetron hidroklorür olan ALOXI  I.V. Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Flakon, vücutta mide bulantısı ve kusmayı uyaran kimyasalların etkilerini engelleyerek mide bulantısı ve kusmayı önleyen bir preparattır. Kanser hastalarında, kemoterapi (kanserin ilaçla iyileştirilmesi) sebebiyle oluşabilecek mide bulantısı ve kusmanın önlenmesi için uygulanır.

ALOXI  I.V. Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Flakon Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Vücutta mide bulantısı ve kusmayı uyaran kimyasalların etkilerini engelleyerek mide bulantısı ve kusmayı önleyen bir preparattır. Kanser hastalarında, kemoterapi (kanserin ilaçla iyileştirilmesi) sebebiyle oluşabilecek mide bulantısı ve kusmanın önlenmesi için uygulanır.
  3. Şayet yakın zamanda mide veya bağırsak ameliyatı olduysanız bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
  4. Bu ilacın kullanımı bağırsak hareketlerini yavaşlatabilir. Şayet bağırsaklarınızda tıkanıklık varsa doktorunuz düzenli aralıklarla sizi kontrol etmek isteyebilir. Doktorunuzla olan randevularınızı ihmal etmeyiniz.
  5. Bu ilaç, 18 yaşın altındaki hastalarda kullanılmamalıdır.
  6. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

ALOXI  I.V. Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Flakon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. Bu ilaç, kemoterapi başlamadan yaklaşık 30 dakika önce tek bir doz olarak damar içi enjeksiyon yoluyla doktorunuz veya hemşireniz tarafından uygulanır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Ciltte döküntü, kızarıklık, kalp atışlarında düzensizlik, bayılacakmış ve benzeri hissetme veya bayılma gibi  ciddi yan etkiler görüldüğünde ilacın alımını durdurup, acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Palonosetron hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: ALOXI  I.V. Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Flakon

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.