CORDARONE 150 mg/3 mL I.V. Enjeksiyonluk Çözelti

CORDARONE IV Ampul 150 mg için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri aşağıdadır (Endikeleri, CORDARONE ne ilacı olup, ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler ve benzeri CORDARONE IV Ampul 150 mg hakkında bilinmesi gereken hususları içerir.) CORDARONE 150 mg/3 mL I.V. Enjeksiyonluk Çözelti’ye ait kullanım talimatı (ilaç prospektüsü) CORDARONE 150 mg/3 mL I.V. Enjeksiyonluk Çözelti’nin kısa ürün bilgilendirmesi Ticari-Jenerik ismi: CORDARONE 150 mg/3 mL I.V. Enjeksiyonluk Çözelti CORDARONE Ampul Bileşimi: Amiodaron adlı aktif maddeyi içinde bulundurur ; yardımcı maddeleri ise; Benzil alkol,

CORDARONE 150 mg/3 mL I.V. Enjeksiyonluk Çözelti neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu ilacı kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gaelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.