SİNAREX İ.V. Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Granisetron hidroklorür olan SİNAREX  İ.V. Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul, vücutta mide bulantısı ve kusmayı uyaran kimyasalların etkilerini engelleyen bir preparattır. Kanser hastalarına kemoterapi ve radyasyon terapisi sebebiyle oluşabilecek mide bulantısı ve kusmanın önlenmesi ve ameliyat sonrası oluşabilecek mide bulantısı ve kusmayı engellemek için uygulanır.

SİNAREX  İ.V. Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Kanser hastalarına kemoterapi ve radyasyon terapisi sebebiyle oluşabilecek mide bulantısı ve kusmanın önlenmesi ve ameliyat sonrası oluşabilecek mide bulantısı ve kusmayı engellemek için uygulanır.
 3. Yakın tarihte mide veya bağırsak ameliyatı olduysanız bu ilacın kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve testlere gereksinim duyabilirsiniz
 4. Yakın tarihte mide veya bağırsak ameliyatı olduysanız; kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve testlere gereksinim duyabilirsiniz
 5. Dolasetron, ondansetron, palonosetron ve tropisetron etken maddeli ilaçlara alerji durumu varsa; kullanmak sakıncalıdır.
 6. İlacın kullanımı bağırsak hareketlerinizi yavaşlatabilir. Şayet bağırsak tıkanıklığından kaynaklanan bağırsak hareketlerinde sorunlarınız varsa; kullanmadan önce sorun hakkında hekiminize bilgi veriniz.
 7. 2 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
 8. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

SİNAREX  İ.V. Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Toplardamara infüzyon yoluyla uygulanır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş ağrısı, uykusuzluk, karaciğer fonksiyonlarında kan testleri ile gösterilen değişiklikler, kabızlık, ishal yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Granisetron hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: SİNAREX  İ.V. Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul

SİNAREX  İ.V. Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

sinarex-i-v-enjeksiyonluk-cozelti-iceren-ampul-ilac-prospektusu

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.