Ultraproct Pomad

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Flukortolon kaproat, Flukortolon pivalat ve Sinkokain hidroklorür olan Ultraproct Pomad, kaşıntıya ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini gideren, bölgesel uyuşma sağlayan ve ağrı duyusunu ortadan kaldıran (lokal anestezik) bir preparattır. Anüs bölgesinde meydana gelen  kaşıntılara, iltihaba ve ağrıya karşı etkili bir preparattır.  İç ve dış hemoroid (basur) ve anüs bölgesindeki derin çatlaklar, yarıklar, kaşıntılar ve rektum iltihaplanması vakıalarının tedavisinde uygulanır.

Ultraproct Pomad Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. İç ve dış hemoroid (basur) ve anüs bölgesindeki derin çatlaklar, yarıklar, kaşıntılar ve rektum iltihaplanması vakıalarının tedavisinde uygulanır.
 3. İlacı uygulamaya başladıktan sonra belirtilerinizde iyileşmeler hemen başlar, bu nedenle ilacın kullanımını hemen bırakmamalısınız. Doktorunuzun belirlediği kullanma süresini dikkate almanız gerekir. Rahatsızlığınızın tekrarlamaması için, belirtiler tamamen kaybolsa da en az bir hafta uzun aralıklarla ( günde bir kez) kullanmaya devam ediniz.
 4. İlacı 1 aydan daha fazla kullanmak sakıncalıdır.
 5. İlacın kullanımı sırasında, mantar enfeksiyonu varlığında ek bir tedavi uygulanmalıdır.
 6. İlacın kullanımı;  anüs bölgesinin temiz tutulması, dışkının yumuşak olmasını sağlayacak gerekli önlemlerin alınmasını ve yeterli egzersiz yapılmasını içeren komple bir tedavi programının sadece bir parçasıdır. Doktorunuzun talimatlarına uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 7. Şayet, ağzınızın etrafında kırmızı döküntülü kabarcıklar, sivilce varsa veya gül hastalığınız veya  virüs hastalığınız (örneğin su çiçeği gibi) veya canlı aşı olma durumu varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 8. İlacı kullanmaya başladıktan sonra belirtilerinizde iyileşme görülmez veya daha kötüleşirse doktor ile görüşünüz.
 9. İlacın ağız ve gözünüze temasından kaçınmalısınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 10. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Ultraproct Pomad’ın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Dışkılamadan sonra ilacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz. Anüsün çevresine ilacı hafifçe yedirerek sürünüz. İlacı meme halinde dışarı çıkmış  basur vakıalarında, kalın bir halde meme üzerine sürdükten sonra çok dikkatli bir biçimde parmağınızla anüsün içine itiniz. İlk günler hastalığın şiddetine göre günde dört defaya kadar uygulama yapılabilir. Rahatlamalar başladıktan sonra günde iki kez uygulanmalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. İlacın etken maddelerine alerji belirtileri olan kurdeşen, vücudun belli bölgelerinde şişlik ( dil, dudak, yüz ) ve nefes almada güçlük vakıalarında mutlaka ilacın kullanımını durdurup, acil yardım almanız gerekir.
 2. İlacın uzun süre uygulanması durumunda derinin incelmesi ve benzeri lokal yan etkiler görülebilir.

 

Etken Maddesi: Flukortolon kaproat, Flukortolon pivalat, Sinkokain hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: Ultraproct Pomad

Ultraproct Pomad Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Ultraproct-Pomad-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.