ANESTOL Pomad

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Lidokain hidroklorür olan ANESTOL Pomad, hücre zarındaki sinirsel uyarıların oluşumunu ve iletimini engelleyerek bölgesel uyuşma sağlayan (lokal anestezik) bir preparattır.  Derideki yıpranma, tahriş ve yanıkların neden olduğu ağrı;  meme ucu, anüs ve dudak çatlakları, böcek ısırığı ve hemoroid ve benzeri cilt tahrişlerinin neden olduğu ağrı ve kaşıntının tedavisinde uygulanır.

ANESTOL Pomad Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Derideki yıpranma, tahriş ve yanıkların neden olduğu ağrı;  meme ucu, anüs ve dudak çatlakları, böcek ısırığı ve hemoroid ve benzeri cilt tahrişlerinin neden olduğu ağrı ve kaşıntının tedavisinde uygulanır.
 3. Acıyı hafifletmek veya cildi uyuşturmak için gerekli olan en az miktarı kullanınız.  İlacı uyguladığınız yeri bandajlamayınız. Cilt tarafından çok fazla emilir ve kana karışırsa ölümcül sonuçlar ortaya çıkabilir.
 4. Ağız, burun, kulak ve anüs içinde meydana gelen deri döküntüleri ve egzamalarda kullanmak sakıncalıdır.
 5. Kesik, şişmiş veya hasar görmüş ciltlerde kullanmak sakıncalıdır.
 6. Su toplamış deriye ve açık yaralara uygulamayınız.
 7. Ağır karaciğer yetmezliğiniz varsa veya  herhangi bir ilaca  karşı alerjik reaksiyon geçmişiniz varsa bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 8. İlacın gözlerinize temasından kaçınmalısınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 9. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

ANESTOL Pomad’ın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızı uygulayacağınız bölgenin temiz olmasına dikkat ediniz. İlacınızı, parmak ucuyla veya tercihen steril bir gazlı bez ucuyla tedavi edilecek bölgeye sürünüz ve hafifçe ovunuz. Üzerini kesinlikle kapatmayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Uygulanan bölgede tahriş, kızarıklık, kaşıntı veya döküntü yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Lidokain hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: ANESTOL Pomad

ANESTOL Pomad Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

ANESTOL-Pomad-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.