Navoban Kapsül

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Tropisetron hidroklorür olan Navoban Kapsül, beyindeki mide bulantısı ve kusmayı uyaran sinyalleri engelleyen bir preparattır. Kanser hastalarında, kemoterapi ve radyasyon terapisi sebebiyle oluşabilecek mide bulantısı ve kusma vakıalarının önlenmesi ve ameliyat sonrası oluşabilecek mide bulantısı ve kusmayı engellemek için uygulanır.

Navoban Kapsül Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Kanser hastalarında, kemoterapi ve radyasyon terapisi sebebiyle oluşabilecek mide bulantısı ve kusma vakıalarının önlenmesi ve ameliyat sonrası oluşabilecek mide bulantısı ve kusmayı engellemek için uygulanır.
  3. Şayet karaciğer sirozu veya böbrek fonksiyon bozukluğunuz varsa veya yüksek tansiyon veya son zamanlarda mide veya bağırsak ameliyatı geçirdiyseniz bu ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunuzu anlatmalısınız. Şayet bu rahatsızlıklardan biri varsa ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
  4. Bu ilacın kullanımı bağırsak hareketlerini yavaşlatabilir. Şayet bağırsaklarınızda tıkanıklık varsa doktorunuz düzenli aralıklarla sizi kontrol etmek isteyebilir. Doktorunuzla olan randevularınızı ihmal etmeyiniz.
  5. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Navoban Kapsül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacın her dozunu bir bardak su ile beraber almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Karın ağrısı, baş ağrısı, kabızlık, ishal, yorgunluk ve halsizlik ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

 

Etken Maddesi: Tropisetron hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: Navoban Kapsül

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.