KSILIDIN Pomad

Kullanımı :

Etken maddesi Lidokain hidroklorür olan KSILIDIN Pomad, hücre zarındaki sinirsel uyarıların oluşumunu ve iletimini engelleyerek bölgesel uyuşma sağlayan (lokal anestezik) bir preparattır.  Diş eti ağrıları; derideki yıpranma, tahriş ve yanıkların neden olduğu ağrı;  ağız içi ve dil arkası yutak yüzeyi anestezisi durumunda; meme ucu çatlakları, anüs çatlakları, dudak çatlakları, böcek ısırığı ve hemoroid ve benzeri cilt tahrişlerinin neden olduğu ağrı ve kaşıntının tedavisinde uygulanır.

KSILIDIN Pomad Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Diş eti ağrıları; derideki yıpranma, tahriş ve yanıkların neden olduğu ağrı;  ağız içi ve dil arkası yutak yüzeyi anestezisi durumunda; meme ucu çatlakları, anüs çatlakları, dudak çatlakları, böcek ısırığı ve hemoroid ve benzeri cilt tahrişlerinin neden olduğu ağrı ve kaşıntının tedavisinde uygulanır.
 3. Acıyı hafifletmek veya cildi uyuşturmak için gerekli olan en az miktarı kullanınız.  İlacı uyguladığınız yeri bandajlamayınız. Çünkü ilaç cilt tarafından çok fazla emilir ve kana karışırsa ölümcül sonuçlar ortaya çıkabilir.
 4. Ağız, burun, kulak ve anüs içinde meydana gelen deri döküntüleri ve egzamalarda kullanmak sakıncalıdır.
 5. Kesik, şişmiş veya hasar görmüş ciltlerde kullanmak sakıncalıdır.
 6. Su toplamış deriye ve açık yaralara uygulamayınız.
 7. Ağır karaciğer yetmezliğiniz varsa veya  herhangi bir ilaca  karşı alerjik reaksiyon geçmişiniz varsa bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 8. İlacın gözlerinize temasından kaçınmalısınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 9. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

KSILIDIN Pomad’ın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızı uygulayacağınız bölgenin temiz olmasına dikkat ediniz. İlacınızı, parmak ucuyla veya tercihen steril bir gazlı bez ucuyla tedavi edilecek bölgeye sürünüz ve hafifçe ovunuz. Üzerini kesinlikle kapatmayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Uygulanan bölgede tahriş, kızarıklık, kaşıntı ve döküntü yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Lidokain hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: KSILIDIN Pomad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Starlix Film Kaplı Tablet
Starlix Film Kaplı Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Nateglinid olan Starlix Film Kaplı Tablet, hipergliseminin (kan şekeri seviyesinin normalin üstünde olması) diyet ve egzersizle...

Sefaktil Film Tablet
Sefaktil Film Tablet

Kullanımı: Etken maddesi  Sefuroksim aksetil  olan Sefaktil Film Tablet, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, ağır ve yaşamsal türdeki enfeksiyonlar da...

Kapat