Ciloxan Steril Oftalmik Pomad

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Siprofloksasin hidroklorür olan Ciloxan Steril Oftalmik Pomad, gözlerdeki kornea ( gözün en ön kısmı) ve konjunktiva (göz kapaklarının içi kısmını ve gözlerin beyaz kısmını kaplayan zar)  gibi göz dışı dokularda ve göz çevresi enfeksiyonlarının tedavisinde uygulanır.

  Ciloxan Steril Oftalmik Pomad Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Gözlerdeki kornea ( gözün en ön kısmı) ve konjunktiva (göz kapaklarının içi kısmını ve gözlerin beyaz kısmını kaplayan zar)  gibi göz dışı dokularda ve göz çevresi enfeksiyonlarının tedavisinde uygulanır.
 3. Teşhisi konmamış göz rahatsızlıklarının iyileştirilmesi için kullanmak sakıncalıdır.
 4. Tüpün ucunu eller ve göz de dahil olmak üzere hiç bir yüzey ile temas ettirmeyiniz. Şayet tüpün ucu mikrop kaparsa gözde enfeksiyon oluşabilir ve bu durum görme kaybına kadar varacak ciddi hasarlara neden olabilir.
 5. Şayet kontakt lens kullanıyorsanız, tedaviniz sürecinde bunları kullanıp kullanmamanız  gerektiğini doktor ile görüşünüz.
 6. Kontakt lens gözünüzde iken pomadı uygulamayınız.
 7. İlacı uyguladığınızda  görme bulanıklığı olacağından, görmeniz netleştikten sonra araba veya makine kullanmak ve benzeri dikkat gerektiren aktiviteler yapabilirsiniz.
 8. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

 

  Ciloxan Steril Oftalmik Pomad’ın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Merhemi avucunuzun içinde tutarak ısıtınız. Başınızı arkaya doğru hafifçe kaldırınız, alt göz kapağını aşağıya doğru çekip, alt göz kapağınızın içine ince bir tabaka halinde merhemi sürünüz. Gözünüzü kapatınız ve göz bebeklerinizi sağa sola, aşağı yukarı oynatarak merhemin gözünüzün içinde  yayılmasını sağlayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Gözde geçici yanma hissi yaygın görülen yan etkidir.

Etken Maddesi:   Siprofloksasin hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: Ciloxan Steril Oftalmik Pomad

Ciloxan Steril Oftalmik Pomad Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Ciloxan Steril Oftalmik Pomad Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.