Tears Naturale Free Göz Damlası

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Dekstran 70, Hidroksipropil metilselüloz olan Tears Naturale Free Göz Damlası, göz kuruluğu ile ilgili yanma ve tahriş rahatsızlıklarının tedavisi ve güneş yada rüzgara maruz kalma sonucu meydana gelen gözlerdeki  rahatsızlıkların tedavisi  ile ilgilidir. Gözleri nemlendiren bir preparattır.

Tears Naturale Free Göz Damlası Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Göz kuruluğu ile ilgili yanma ve tahriş rahatsızlıklarının tedavisi ve güneş yada rüzgara maruz kalma sonucu meydana gelen gözlerdeki  rahatsızlıkların tedavisi  ile ilgilidir. Gözleri nemlendiren bir preparattır.
 3. Şayet gözünüzde mantar, virüs veya bakteri enfeksiyonu varsa, bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.
 4. Lens kullanıyorsanız, ilacınızı uyguladıktan sonra en az 15 dakika beklemek zorundasınız. Daha sonra lenslerinizi takabilirsiniz.
 5. Şayet, ilacı kullanmaya başladıktan sonra 72 saat sonrasında şikayetlerinizde iyileşme olmazsa veya daha kötüleşirse hekiminize müracaat etmelisiniz.
 6. Bu ilacı kullanmaya başladıktan sonra gözde görme bozukluğu, yanma, batma, ağrı, kızarıklık  görülürse ilacın kullanımını durdurup derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
 7. Damlalığın ucunu eller ve göz de dahil olmak üzere hiç bir yüzey ile temas ettirmeyiniz. Şayet damlalık kirlenirse gözde enfeksiyon oluşabilir ve bu durum görme kaybına kadar varacak ciddi hasarlara neden olabilir.
 8. İlacın kullanımı geçici görme bulanıklığına neden olabileceğinden, araç veya makine kullanmak ve benzeri dikkat gerektiren etkinliklerden kaçınmalısınız.
 9. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Tears Naturale Free Göz Damlası’nın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Başınızı arkaya doğru hafifçe kaldrınız, alt göz kapağını aşağıya doğru çekip, yukarıya bakınız. Damlayı damlatınız ve göz kapağınızı kapatınız. Damlayı damlatırken parmağınızı gözünüzün iç kenarına hafifçe bastırınız. Yaklaşık bir dakika böyle beklemek zorundasınız. Böylece damlanın gözyaşı kanalından içeri akması engellenmiş olacaktır. Şayet aynı göze birden fazla damla damlatacaksanız, bu işlemi beş dakika ara ile tekrarlayınız. Damlayı iki gözünüz içinde uygulayacaksanız aynı işlemi diğer gözünüze de aynı biçimde uygulayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Gözde görme bozukluğu, yanma, batma, ağrı, kızarıklık ve kaşıntı  gibi yan etkilerden herhangi biri görülürse ilacın kullanımını durdurup derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Dekstran 70, Hidroksipropil metilselüloz

Ticari-Jenerik ismi:  Tears Naturale Free Göz Damlası

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.