PROSPAN Öksürük Şurubu

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Ürünün etken maddesi Kurutulmuş Hedera helix folium (Duvar sarmaşığı yaprağı) ekstresi  olan PROSPAN  Öksürük  Şurubu,  öksürük kesici bitkisel bir üründür. Öksürüğün eşlik ettiği bronşit, kronik bronşit ve benzeri solunum yolu hastalıklarında yardımcı ve rahatlatıcı amaçla uygulanır. Kısa bir süre içinde hastanın genel durumunun düzeltilmesinde,  hastalığın kontrol altına alınmasında etkilidir.

PROSPAN  Öksürük  Şurubu Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Ürünün etken maddesine karşı bir alerji durumu varsa;  kullanmak sakıncalıdır.
 2. Öksürük kesici bitkisel bir üründür. Öksürüğün eşlik ettiği bronşit, kronik bronşit ve benzeri solunum yolu hastalıklarında yardımcı ve rahatlatıcı amaçla uygulanır.
 3. 1 yaşın altındaki çocuklara, sadece doktora danıştıktan sonra verilmelidir.Bu yaş grubundaki çocuklara ilacın dikkatli bir gözetim ve kontrol altında verilmesi gerekir, çünkü daha büyük çocuklara kıyasla, 1 yaşın altındaki çocuklarda ishal ve kusma ve benzeri olası yakınmalara özel bir dikkat gösterilmesi gerekir
 4. Tedavi süresi, semptomların tipine ve şiddetine bağlıdır, fakat solunum sisteminin basit enflamasyonlarında bile tedaviye en az bir hafta devam etmelidir. Tedavinin başarılı olabilmesi için, semptomlar sona erdikten sonra da uygulamaya 2-3 gün süreyle devam ettirilmesi gerekir.
 5. Reklam
 6. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

PROSPAN  Öksürük  Şurubu’nun Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ürünü nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Şurubu her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  ölçüm kabıyla almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır.
 3.  6 yaşın altındaki çocuklar: günde 2 kere 2,5 ml çözelti;                                                                                                    6 ile 12 yaş arasında olan çocuklar: günde 2 kere 5 ml çözelti;                                                                                       12 yaşın üzerindeki çocuklar ve yetişkinler: günde 3 kere 5 ml çözelti
 4. Reklam
 5. Aç veya tok karnına alınabilir.

PROSPAN  Öksürük  Şurubu’nun Olası Yan Etkileri :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Bulantı, kusma, ishal seyrek görülen yan etkilerdir.

 

Ürün Etken Maddesi: Difenhidramin hidroklorür, Efedrin hidroklorür, Guaifenesin
Ürün Marka İsmi: PROSPAN  Öksürük  Şurubu

PROSPAN  Öksürük  Şurubu Yasal prospektüs bilgisi için ilaç firması sitesini incelemelisiniz.

PROSPAN Öksürük Şurubu Yasal prospektüs bilgisi için ilaç firması sitesini incelemelisiniz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.