EFEMOLINE 1 mg/ml + 0,25 mg/ml Göz Damlası

Florometolon ile Tetrizolin hidroklorür adlı etken maddeyi içinde bulunduran EFEMOLINE Göz Damlası, Süspansiyon sırasıyla; Duyu Organları, Oftalmolojik ilaçlar, Antienflamatuar Antienfektif kombinasyonlar, Kortikosteroid antienfektif kombinasyonları ve florometolon+ Tetrizolin hidroklorür şeklinde sınıflandırılmış olup, S01BB03 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz EFEMOLINE, THEA PHARMA İLAÇ firmasının ürünüdür . EFEMOLINE için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, EFEMOLINE ne ilacı olup, EFEMOLINE’e başlamadan önce uyulması gerekenler,  EFEMOLINE dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; EFEMOLINE kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler ve benzeri EFEMOLINE Göz

EFEMOLINE 1 mg/ml + 0,25 mg/ml Göz Damlası neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu ilacı kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gaelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.