POLIMISIN Merhem

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi  Oksitetrasiklin hidroklorür, Polimiksin B sülfat olan POLIMISIN Merhem, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltıcı ve bakterilerin gelişmesini önleyici, bakterilerin neden olduğu cilt enfeksiyonları üzerinde etkili bir antibiyotiktir. Ciltte iltihaba sebep olan enfeksiyonlar; enfeksiyonla beraber görülen küçük yaralar ve yanıklar ile deri yüzeyinde içi irin dolu kabarcıklarla beraber görülen deri iltihabının iyileştirilmesi ve önlenmesi için uygulanır.

POLIMISIN Merhem Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltıcı ve bakterilerin gelişmesini önleyici, bakterilerin neden olduğu  cilt enfeksiyonları üzerinde etkili bir antibiyotiktir.
 3. İlacı ağzınıza, gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 4. İlacı kullanmaya başladıktan sonra duyarlı olmayan bakteri ve mantarlara bağlı yeni enfeksiyon belirtileri görülürse derhal hekiminize bildiriniz. Doktor gözetiminde uygun ilaç iyileştirilmesine başlamalısınız.
 5. Şayet enfeksiyona karşı ilaç kullandığınız halde belirtilerinizde bir iyileşme görülmez ise veya enfeksiyonda bir genişleme görülürse ilacın alımını durdurup hekiminize müracaat etmelisiniz.
 6. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe neden olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız.
 7. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

POLIMISIN Merhem’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz. Steril bir gazlı bez üzerine koyduğunuz merhemi ilgili bölgeye uygulayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

Etken Maddesi: Oksitetrasiklin hidroklorür, Polimiksin B sülfat

Ticari-Jenerik ismi:  POLIMISIN Merhem

POLIMISIN Merhem ilaç Prospektüsü

POLIMISIN Merhem ilaç Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.