TERRAMYCIN Deri Merhemi

Kullanımı:

Etken maddesi  Oksitetrasiklin hidroklorür, Polimiksin B sülfat olan TERRAMYCIN Deri Merhemi, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltıcı ve bakterilerin gelişmesini önleyici, bakterilerin neden olduğu cilt enfeksiyonları üzerinde etkili bir antibiyotiktir. Ciltte iltihaba sebep olan enfeksiyonlar; enfeksiyonla beraber görülen küçük yaralar ve yanıklar ile deri yüzeyinde içi irin dolu kabarcıklarla beraber görülen deri iltihabının iyileştirilmesi ve önlenmesi için uygulanır.

TERRAMYCIN Deri Merhemi Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltıcı ve bakterilerin gelişmesini önleyici, bakterilerin neden olduğu  cilt enfeksiyonları üzerinde etkili bir antibiyotiktir.
 3. İlacı ağzınıza, gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 4. İlacı kullanmaya başladıktan sonra duyarlı olmayan bakteri ve mantarlara bağlı yeni enfeksiyon belirtileri görülürse derhal hekiminize bildiriniz. Doktor gözetiminde uygun ilaç iyileştirilmesine başlamalısınız.
 5. Şayet enfeksiyona karşı ilaç kullandığınız halde belirtilerinizde bir iyileşme görülmez ise veya enfeksiyonda bir genişleme görülürse ilacın alımını durdurup hekiminize müracaat etmelisiniz.
 6. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe neden olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız.
 7. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

TERRAMYCIN Deri Merhemi’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz. Steril bir gazlı bez üzerine koyduğunuz merhemi ilgili bölgeye uygulayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

Etken Maddesi: Oksitetrasiklin hidroklorür, Polimiksin B sülfat

Ticari-Jenerik ismi:  TERRAMYCIN Deri Merhemi

TERRAMYCIN Deri Merhemi ilaç Prospektüsü

TERRAMYCIN-Deri-Merhemi-ilaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Nasovine Nazal Sprey
Nasovine Nazal Sprey

Kullanımı: Etken maddesi  Ksilometazolin hidroklorür olan Nasovine Nazal Sprey, burundaki kan damarlarının genişlemesi sebebiyle meydana gelen burun tıkanıklığını gidermek için...

Klavupen BID Film Tablet
Klavupen BID Film Tablet

Kullanımı: Etken maddesi  Amoksisilin, Klavulanik Asit olan Klavupen BID Film Tablet, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bademcik iltihabı, sinüzit, farenjit gibi...

Kapat