RAMADEX 100 mg/2 ml Enjeksiyonluk Çözelti (5 Ampul)

RAMADEX, sırasıyla; Sinir Sistemi, Analjezikler, Opioidler, Diğer Opioidler ve tramadol hcl şeklinde sınıflandırılmış olup, N02AX02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden yeşil reçeteyle temin edebileceğiniz RAMADEX Ampul, MS PHARMA İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür. RAMADEX için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, RAMADEX ne ilacı olup, ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; RAMADEX nasıl uygulanır; RAMADEX dozajı; yan etkisi, istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler ve benzeri RAMADEX hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.) Endikasyon bilgisi: Tramadol hidroklorür adlı etken maddeyi içinde bulunduran RAMADEX ağrı kesici bir ilaç olup, 

RAMADEX 100 mg/2 ml Enjeksiyonluk Çözelti (5 Ampul) neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.