KETAVEL Jel

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Deksketoprofen trometamol olan KETAVEL Jel, vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik faktörleri azaltmaya yararlı ağrı kesici ve iltihap önleyici bir preparattır. Uygulanan bölgede şişliği ve ağrıyı azaltır. Eklem, tendon (kasların kemiklere bağlanmasını sağlayan yapı), ligament
(kemikleri bir arada tutan sert bağ dokusu) ve kaslarda travmatik veya dejeneratif kökenli ağrılı ve iltihaplı vakıaların iyileştirilmesi etmek  için uygulanır.

KETAVEL Jel Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik faktörleri azaltmaya yararlı ağrı kesici ve iltihap önleyici bir preparattır. Uygulanan bölgede şişliği ve ağrıyı azaltır.
 3. Ağrılı bölgeye günde 2 veya 3 kez sürülebilir. 7 günden fazla kullanılmamalıdır.
 4. Şayet, astımınız varsa veya asetilsalisilik asit (aspirin) e veya  diğer steroid olmayan antiinflamatuvar ilaçlara alerji durumu varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 5. Tedaviniz sürecinde bu ilaçla beraber, güneş koruyucuları ve losyonları, böcek kovucular ve diğer cilt ürünlerini kullanmak sakıncalıdır.
 6. Bu ilacın kullanımı sırasında ilacı uyguladığınız bölgede tahriş oluşursa, hekiminize müracaat etmelisiniz.
 7. İlacı enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmak sakıncalıdır. Bu tür vakıaların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 8. İlacınızı uyguladıktan sonra en az 10 dakika emilmesi için bekleyiniz. İlaç  kuruduktan sonra giyininiz.
 9. İlacınızı uyguladıktan  sonra ellerinizi mutlaka yıkayınız.
 10. Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayınız ve sıcak su torbası veya sıcak havlu ve benzeri  sıcağa maruz kalacak biçimde uygulamalar yapmayınız.
 11. İlacın ağzınızı  ve gözlerinize temasından kaçınmalısınız. İlacın bu bölgelere teması halinde bol su ile yıkayınız.
 12. 6 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 13. Hamileliğin son  üç aylık döneminde ve emzirme döneminde kullanılması tavsiye edilen bir ilaç değildir.

KETAVEL Jel’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda ince bir tabaka halinde sıkınız ve  hafif  hareketlerle masaj yaparak, ilacın emilmesini sağlayınız. Günde 2 veya 3 kez uygulanabilir. Tedavi süresi en fazla 7 gündür.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  1. İlacın kullanımına bağlı olarak görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

Etken Maddesi: Deksketoprofen trometamol

Ticari-Jenerik ismi: KETAVEL Jel

KETAVEL Jel Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

KETAVEL-Jel-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.