Stafine Viskoz Göz Damlası

 Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Fusidik asit olan Stafine Viskoz Göz Damlası, gözlerdeki bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılan bir antibiyotiktir. Arpacık;  göz kapağı iltihabı; gözün kornea tabakasının iltihabı,gözyaşı tabakasının iltihabı; yabancı cisimlerin gözden uzaklaştırılması ile ilgili bakteriyel göz enfeksiyonlarının tedavisinde uygulanır.

Stafine Viskoz Göz Damlası Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Arpacık;  göz kapağı iltihabı; gözün kornea tabakasının iltihabı,gözyaşı tabakasının iltihabı; yabancı cisimlerin gözden uzaklaştırılması ile ilgili bakteriyel göz enfeksiyonlarının tedavisinde uygulanır.
  3. Bu ilaç sadece bakterilerin neden olduğu enfeksiyonların tedavisinde uygulanır. Şayet gözünüzde virüs veya mantar kaynaklı bir enfeksiyon varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
  4. Damlalığın ucunu eller ve göz de dahil olmak üzere hiç bir yüzey ile temas ettirmeyiniz. Şayet damlalık kirlenirse gözde enfeksiyon oluşabilir ve bu durum görme kaybına kadar varacak ciddi hasarlara neden olabilir.
  5. Lens kullanıyorsanız bu ilacı kullanmadan önce doktor ile görüşünüz.
  6. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için kullanılıp kullanılmayacağı bir belirlilik kazanmamıştır.

Stafine Viskoz Göz Damlası’nın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. Başınızı arkaya doğru hafifçe kaldrınız, alt göz kapağını aşağıya doğru çekip, yukarıya bakınız. Damlayı damlatınız ve göz kapağınızı kapatınız. Damlayı damlatırken parmağınızı gözünüzün iç kenarına hafifçe bastırınız. Yaklaşık 1 dakika böyle beklemek zorundasınız. Böylece damlanın gözyaşı kanalından içeri akması engellenmiş olacaktır. Şayet aynı göze birden fazla damla damlatacaksanız, bu işlemi beş dakika ara ile tekrarlayınız. Damlayı iki gözünüz içinde uygulayacaksanız aynı işlemi diğer gözünüze de aynı biçimde uygulayınız. Gözünüzün mikrop kapmaması için damlalığın ucunun steril bir yerde korunması gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Gözde geçici batma hissi yan etki olarak görülebilir.

Etken Maddesi: Fusidik asit

Ticari-Jenerik ismi: Stafine Viskoz Göz Damlası

 

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.