NIMES COMBO Jel

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Tiyokolşikosid, Nimesulid olan NIMES COMBO Jel, kasların aşırı seviyede gerilmesinden sorumlu olan beyin ve omurilik kaynaklı  kas gerginliğini azaltmaya yararlı ve ortadan kaldıran kas gevşetici bir preparattır. Vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik etmenleri azaltır. Kas ve iskelet sistemindeki ağrılar, bel ağrısı, siyatik ağrıları, istem dışı kas kasılmaları, kas gerginliği durumu, sırt ağrısı, boyun tutulması, eklem dışı romatizma ağrıları ve bir hasar veya zedelenme sonucu meydana gelen ağrıların tedavisinde uygulanır.

NIMES COMBO Jel Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Kas ve iskelet sistemindeki ağrılar,bel ağrısı, siyatik ağrıları, istem dışı kas kasılmaları, kas gerginliği durumu, sırt ağrısı, boyun tutulması, romatizma hastalıkları ve bir hasar veya zedelenme sonucu meydana gelen ağrılar ile ilgilidir.
 3. Diğer kas gevşeticiler ile beraber bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.  Sürekli kullandığınız kas gevşetici ilacınız var ise bunu hekiminize bildirmelisiniz.
 4. Tedaviniz sürecinde bu ilaçla beraber, güneş koruyucuları ve losyonları, böcek kovucular ve diğer cilt ürünlerini kullanmak sakıncalıdır.
 5. Bu ilacın kullanımı sırasında ilacı uyguladığınız bölgede tahriş oluşursa, ilacın alımını durdurup, hekiminize müracaat etmelisiniz.
 6. İlacı enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmak sakıncalıdır. Bu tür vakıaların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 7. İlacınızı uyguladıktan sonra en az 10 dakika kuruması için bekleyiniz. Merhem  kuruduktan sonra giyininiz.
 8. İlacınızı uyguladıktan  en az bir saat banyo veya duş yapmayınız.
 9. Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayınız ve sıcak su torbası veya sıcak havlu ve benzeri  sıcağa maruz kalacak biçimde uygulamalar yapmayınız.
 10. Şayet böbrek hastalığı, kanın pıhtılaşmasını önleyen ilaç kullanımı ve kanama problemleri vakıalarından herhangi birine sahip iseniz bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildiriniz. Bu ilacın kullanımı size uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamaları ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 11. İlacın ağzınızı  ve gözlerinize temasından kaçınmalısınız. İlacın bu bölgelere teması halinde bol su ile yıkayınız.
 12. Bu ilacın, 15 yaşın altındaki çocuklarda kullanımı tavsiye edilmez.
 13. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Bu ilacın kullanımı anne karnındaki doğmamış bebeğe zarar verebilir. Emzirme döneminde anne sütüne geçer  ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

NIMES COMBO Jel’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda ince bir tabaka halinde sıkınız ve  hafif  hareketlerle masaj yaparak uygulayınız. Kesinlikle kuvvetli bir biçimde ovarak sürmeyiniz. Günde 3-4 defa uygulanabilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Tahriş, kızarıklık, kabarma, kaşıntı görüldüğünde ilacın alımını durdurup  hemen hekiminize durumu bildirmelisiniz.

Etken Maddesi: Tiyokolşikosid, Nimesulid

Ticari-Jenerik ismi: NIMES COMBO Jel

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.