BIOSFAR Aerosol İnhalasyon Çözeltisi

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Beklometazon propiyonat, Formoterol fumarat’ tır. BIOSFAR Aerosol İnhalasyon Çözeltisi, solunumu daha iyi bir hale getirmek için solunum yollarındaki kasları gevşeten, bronşları genişleten ve solunum yollarının iltihabını önleyen bir preparattır. Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) nedeniyle solunum güçlüğü yaşayan hastalarda KOAH’nın etkilerini en aza indirir, nefes almayı kolaylaştırır ve bronşların genişlemesini temin eder. Astım hastalarında, düzenli tedavi ile nefes darlığı, hışıltılı solunum ve öksürük ve benzeri astım belirtilerini kontrol altına alır. Astım belirtilerinin (nefes darlığı, hışıltılı solunum ve öksürük gibi) kötüleşmesi halinde belirtileri rahatlatır. Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) ve astım tedavisinde uygulanır.

BIOSFAR Aerosol İnhalasyon Çözeltisi Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) ve astım tedavisinde uygulanır.
 3. Şayet karaciğer veya böbreğinizde herhangi bir hastalığınız varsa veya şeker hastalığınız, yüksek kan basıncı, yüksek tiroid, böbrek üstü tümörü, düzensiz kalp ritmi veya kalp ile ilgili bir problem yaşıyorsanız veya kan potasyum seviyesiniz düşükse; kullanmadan önce hekimi sorun hakkında bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 4. Şayet herhangi bir ameliyat olma sorun varsa veya herhangi bir nedenle vücudunuz uyuşturulacaksa, daha öncesinden hekiminize bu ilacı kullandığınızı bildirmelisiniz. Anesteziden en az 12 saat öncesinden ilacı kullanmayı bırakmanız gerekebilir.
 5. Tüberküloz iyileştirilmesi görüyorsanız veya daha önce tüberküloz geçirdiyseniz; kullanmaya başlamadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 6. Tedavi süresi esnasında alkol almaktan kaçınmalısınız.
 7. 18 yaşın altındaki çocuklarda ve ergenlerde kullanmak sakıncalıdır.
 8. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

BIOSFAR Aerosol İnhalasyon Çözeltisi’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Koruyucu kapağı ağızlıktan çıkarınız. Yavaş ve derin nefes veriniz. Tüpü alt kısmı yukarı bakacak biçimde dikey
  halde tutunuz ve ağızlığı dişlerinizin arasına koyunuz ve dudaklarınızı sıkıca kapatınız. Ağzınızdan yavaş ve derin nefes alırken ve aynı anda bir puf aerosol boşaltmak için inhalerin üst kısmına basınız. Nefesinizi mümkün olduğunca uzun tutunuz ve inhaleri ağzınızdan çıkarıp burnunuzdan nefes veriniz.
 3. Her bir puf ilaç alımı için yaklaşık yarım dakika bekleyiniz.
 4. Kullandıktan sonra, koruyucu kapağı kapatınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş ağrısı, ses kısıklığı, farenjit belirtileri yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Beklometazon propiyonat, Formoterol fumarat
Ticari-Jenerik ismi: BIOSFAR Aerosol İnhalasyon Çözeltisi

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.