ATIMOS 12 mikrogram Basınçlı İnhalasyon Çözeltisi

ATIMOS 12 mikrogram Basınçlı İnhalasyon Çözeltisi neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Formoterol fumarat olan ATIMOS 12 mikrogram Basınçlı İnhalasyon Çözeltisi, solunumu daha iyi bir hale getirmek için solunum yollarındaki kasları gevşeten, bronşları genişleten uzun etkili preparattır. Etkisi en az 12 saat devam eder. Astımda ve Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) olarak da bilinen amfizem ve kronik bronşit ve benzeri diğer hava yolu hastalıklarında yaşanan solunum sorunlarını en aza indirir ve nefes almayı kolaylaştırır.

ATIMOS 12 mikrogram Basınçlı İnhalasyon Çözeltisi Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Astımda ve Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) olarak da bilinen amfizem ve kronik bronşit ve benzeri diğer hava yolu hastalıklarında yaşanan solunum sorunlarını en aza indirir ve nefes almayı kolaylaştırır.
 3. Başlamış olan astım krizi anında kullanmak sakıncalıdır. Başlamış olan astım krizi iyileştirilmesi için daha hızlı etkisi olan inhalasyon ilaçları kullanılmalıdır.
 4. İlacın kullanımı sırasında kalp atışlarında artış, nöbet, uykusuzluk, mide bulantısı, kusma  vakıalarından herhangi biri  görüldüğünde acil olarak hekimi arayınız.
 5. Herhangi bir besine veya ilaca karşı alerji, hastalık nöbetleri, epilepsi (sara), kalp hastalığı, yüksek tansiyon, böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı, tiroid bozukluğu vakıalarından biri veya birkaçına sahipseniz;  kullanmadan önce hekiminize durumunuzu bildirmelisiniz.
 6. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

ATIMOS 12 mikrogram Basınçlı İnhalasyon Çözeltisi’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Ağız yoluyla inhalasyon şeklinde alınır. İnhalasyon cihazı yoluyla nefes alındığında ilaç akciğerlerinize ulaşır. Bu nedenle, cihazın ağız parçası aracılığıyla derin ve güçlü nefes almak zorundasınız.   Ağızda pamukçuk oluşumunu ve beyaz, sarı veya krem renkte benekler oluşma riskini azaltmak için ilacı  kullandıktan sonra ağzınızı su ile çalkalayınız.
 3. İnhalerin ağızlık kısmı aşağıya gelecek biçimde baş parmağınız ve işaret parmağınız arasında tutunuz. Ağızlık kapağını çekip çıkartınız. Nefesinizi dışarıya verebildiğiniz kadar veriniz ve İnhalerin ağızlık kısmını ağzınıza dişlerinizin arasına yerleştiriniz.  Dudaklarınızı sıkıca kapatınız ve ağzınızdan hızlı ve derin bir  nefes almanız gerekir. Nefes alırken işaret parmağınızla sadece bir kez basınız. İnhaleri ağzınızdan çıkarınız ve olabildiğince nefesinizi içinizde tutunuz. Daha sonra normal biçimde nefes almaya devam ediniz.

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş ağrısı, titreme, çarpıntı yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Formoterol fumarat
Ticari-Jenerik ismi: ATIMOS 12 mikrogram Basınçlı İnhalasyon Çözeltisi

ATIMOS 12 mikrogram Basınçlı İnhalasyon Çözeltisi Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

ATIMOS 12 mikrogram Basınçlı İnhalasyon Çözeltisi Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Okuduğunuz ilaç: ATIMOS 12 mikrogram Basınçlı İnhalasyon Çözeltisi
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/atimos-12-mikrogram-basincli-inhalasyon-cozeltisi.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
ATIMOS 12 mikrogram Basınçlı İnhalasyon Çözeltisi Google
ATIMOS 12 mikrogram Basınçlı İnhalasyon Çözeltisi Yandex
Bugün: 20-Jan-2019 18:27:54
Ulusalarası saat: 20-01-19 15:27:54
Yazı tarihi ve Günü : 9 Aralık 2018Pazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Ciprasid Film Tablet 500 mg
Ciprasid Film Tablet 500 mg

Kullanımı : Etken maddesi  Siprofloksasin hidroklorür olan  Ciprasid Film Tablet 500 mg , vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları...

Tranxilene 10 mg Kapsül

Kullanımı : Etken maddesi Klorazepat Dipotasyum olan Tranxilene 10 mg Kapsül, beyinde dengesiz hale gelerek anksiyeteye (endiş, kaygı)...

Kapat