Oxis Turbuhaler 9 mikrogram/doz İnhalasyon İçin Kuru Toz

Oxis Turbuhaler 9 mikrogram/doz İnhalasyon İçin Kuru Toz neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Formoterol fumarat olan Oxis Turbuhaler 9 mikrogram/doz İnhalasyon İçin Kuru Toz, solunumu daha iyi bir hale getirmek için solunum yollarındaki kasları gevşeten, bronşları genişleten uzun etkili preparattır. Etkisi en az 12 saat devam eder. Astımda ve Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) olarak da bilinen amfizem ve kronik bronşit ve benzeri diğer hava yolu hastalıklarında yaşanan solunum sorunlarını en aza indirir ve nefes almayı kolaylaştırır.

Oxis Turbuhaler 9 mikrogram/doz İnhalasyon İçin Kuru Toz Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Astımda ve Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) olarak da bilinen amfizem ve kronik bronşit ve benzeri diğer hava yolu hastalıklarında yaşanan solunum sorunlarını en aza indirir ve nefes almayı kolaylaştırır.
  3. Başlamış olan astım krizi anında kullanmak sakıncalıdır. Başlamış olan astım krizi iyileştirilmesi için daha hızlı etkisi olan inhalasyon ilaçları kullanılmalıdır.
  4. İlacın kullanımı sırasında kalp atışlarında artış, nöbet, uykusuzluk, mide bulantısı, kusma  vakıalarından herhangi biri  görüldüğünde acil olarak hekimi arayınız.
  5. Herhangi bir besine veya ilaca karşı alerji, hastalık nöbetleri, epilepsi (sara), kalp hastalığı, yüksek tansiyon, böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı, tiroid bozukluğu vakıalarından biri veya birkaçına sahipseniz;  kullanmadan önce hekiminize durumunuzu bildirmelisiniz.
  6. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Oxis Turbuhaler 9 mikrogram/doz İnhalasyon İçin Kuru Toz’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacın kapağını döndürerek açınız ve turbuhaleri, ağzı yukarı gelecek biçimde dik tutunuz. Alttaki halkayı sonuna kadar döndürdükten sonra geriye çevirip, ilk konumuna getirerek turbuhalere bir dozluk ilaç dolmasını sağlayınız. Turbuhalerin ağız kısmını dişlerinizin arasına sokup, dudaklarınızı kapatınız ve ağzınızdan derin bir nefes almanız gerekir. Turbuhaleri ağzınızdan çıkarıp, nefesinizi dışarıya veriniz. İkinci bir uygulamayı yapmak için bir dakika bekleyiniz. Önerilen dozu aldıktan sonra ağzınızı su ile çalkalayınız.

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Baş ağrısı, titreme, çarpıntı yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Formoterol fumarat
Ticari-Jenerik ismi: Oxis Turbuhaler 9 mikrogram/doz İnhalasyon İçin Kuru Toz

Oxis Turbuhaler 9 mikrogram/doz İnhalasyon İçin Kuru Toz Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Oxis Turbuhaler 9 mikrogram doz İnhalasyon İçin Kuru Toz Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Okuduğunuz ilaç: Oxis Turbuhaler 9 mikrogram/doz İnhalasyon İçin Kuru Toz
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/oxis-turbuhaler-9-mikrogramdoz-inhalasyon-icin-kuru-toz.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Oxis Turbuhaler 9 mikrogram/doz İnhalasyon İçin Kuru Toz Google
Oxis Turbuhaler 9 mikrogram/doz İnhalasyon İçin Kuru Toz Yandex
Bugün: 19-Oct-2018 01:38:23
Ulusalarası saat: 18-10-18 22:38:23
Yazı tarihi ve Günü : 8 Ağustos 2018Çarşamba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
PENSARTAN Film Kaplı Tablet
PENSARTAN Film Kaplı Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Losartan potasyum olan PENSARTAN Film Kaplı Tablet, kan damarlarını daraltarak tansiyonu yükselten  anjiyotensin II  adlı maddenin...

CANDISEPT 100 mg/ 50 ml I.V. İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Flakon

Kullanımı : Etken maddesi Flukonazol olan CANDISEPT 100 mg/ 50 ml I.V. İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Flakon, mantar hücresinin çevresindeki...

Kapat