PRİMSEL 10 mg/2 mL I.M./I.V. enjeksiyonluk çözelti içeren ampul

Metoklopramid adlı etken maddeyi içinde bulunduran PRİMSEL 10 mg/2 mL I.M./I.V. Ampul sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Gastrointestinal Fonksiyonel Hastalıklarında Kullanılan İlaçlar, Motilite stimülanları ve metoklopramid şeklinde sınıflandırılmış olup, A03FA01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz PRİMSEL, OSEL İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür. PRİMSEL için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, PRİMSEL ne ilacı olup, PRİMSEL’e başlamadan önce uyulması gerekenler, PRİMSEL dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; PRİMSEL kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler ve benzeri PRİMSEL Ampul ile ilgili bilinmesi

PRİMSEL 10 mg/2 mL I.M./I.V. enjeksiyonluk çözelti içeren ampul neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.