AEROFOR 6 mikrogram İnhalasyon İçin Toz İçeren Blister

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Formoterol fumarat olan AEROFOR 6 mikrogram İnhalasyon İçin Toz İçeren Blister, solunumu daha iyi bir hale getirmek için solunum yollarındaki kasları gevşeten, bronşları genişleten uzun etkili preparattır. Etkisi en az 12 saat devam eder. Astımda ve Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) olarak da bilinen amfizem ve kronik bronşit ve benzeri diğer hava yolu hastalıklarında yaşanan solunum sorunlarını en aza indirir ve nefes almayı kolaylaştırır.

AEROFOR 6 mikrogram İnhalasyon İçin Toz İçeren Blister Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Astımda ve Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) olarak da bilinen amfizem ve kronik bronşit ve benzeri diğer hava yolu hastalıklarında yaşanan solunum sorunlarını en aza indirir ve nefes almayı kolaylaştırır.
  3. Başlamış olan astım krizi anında kullanmak sakıncalıdır. Başlamış olan astım krizi iyileştirilmesi için daha hızlı etkisi olan inhalasyon ilaçları kullanılmalıdır.
  4. İlacın kullanımı sırasında kalp atışlarında artış, nöbet, uykusuzluk, mide bulantısı, kusma  vakıalarından herhangi biri  görüldüğünde acil olarak hekimi arayınız.
  5. Herhangi bir besine veya ilaca karşı alerji, hastalık nöbetleri, epilepsi (sara), kalp hastalığı, yüksek tansiyon, böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı, tiroid bozukluğu vakıalarından biri veya birkaçına sahipseniz;  kullanmadan önce hekiminize durumunuzu bildirmelisiniz.
  6. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

AEROFOR 6 mikrogram İnhalasyon İçin Toz İçeren Blister’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. Ağız yoluyla inhalasyon şeklinde alınır. İnhalasyon cihazı yoluyla nefes alındığında ilaç akciğerlerinize ulaşır. Bu nedenle, cihazın ağız parçası aracılığıyla derin ve güçlü nefes almak zorundasınız.   Ağızda pamukçuk oluşumunu ve beyaz, sarı veya krem renkte benekler oluşma riskini azaltmak için ilacı  kullandıktan sonra ağzınızı su ile çalkalayınız.

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Baş ağrısı, titreme, çarpıntı yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Formoterol fumarat
Ticari-Jenerik ismi: AEROFOR 6 mikrogram İnhalasyon İçin Toz İçeren Blister

AEROFOR 6 mikrogram İnhalasyon İçin Toz İçeren Blister Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

AEROFOR 6 mikrogram İnhalasyon İçin Toz İçeren Blister Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.