FORPACK 6/400 mikrogram İnhalasyon İçin Ölçülü Dozlu Aerosol

Kullanımı :

Etken maddesi Formoterol fumarat, Budesonid olan  FORPACK  6/400 mikrogram İnhalasyon İçin Ölçülü Dozlu Aerosol, solunum yollarındaki iltihabı önleyici/giderici ve uzun etkili bronş genişletici bir preparattır. Akciğerlerdeki hava yollarının duvarlarında bulunan kasları gevşeterek genişlemelerine sebep olur. Böylece hava giriş çıkışını rahatlatır, solunumu daha iyi hale getirir.  İltihap giderici  etkisi ile, akciğerlerdeki hava yollarının duvarlarında meydana gelen şişme ve hassasiyeti azaltarak, nefes alıp vermeyi kolaylaştırır. Nefes darlığı ve hışıltılı solunum ve benzeri astım belirtilerini  kontrol altına alır. Astım hastalığının basamaklı tedavisinde 3. basamaktan itibaren astım ataklarının önlenmesi, kontrol altına alınması ve nefes alma  sorunlarının  hafifletilmesinde; orta ve ağır amfizem-Kronik bronşit  belirtilerinin tedavisinde uygulanır.

FORPACK  6/400 mikrogram İnhalasyon İçin Ölçülü Dozlu Aerosol Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Solunum yollarındaki iltihabı önleyici/giderici ve uzun etkili bronş genişletici bir preparattır.
 3. Şayet karaciğer hastalığınız veya şeker hastalığınız varsa veya akciğerinizde iltihaplanma (enfeksiyon),  yüksek kan basıncı, yüksek tiroid,  düzensiz kalp ritmi veya kalp ile ilgili bir problem yaşıyorsanız veya kan potasyum seviyesiniz düşükse; kullanmadan önce hekimi sorun hakkında bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 4. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

FORPACK  6/400 mikrogram İnhalasyon İçin Ölçülü Dozlu Aerosol’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Ağız yoluyla inhalasyon şeklinde alınır. İnhalasyon cihazı yoluyla nefes alındığında ilaç akciğerlerinize ulaşır. Bu nedenle, cihazın ağız parçası aracılığıyla derin ve güçlü nefes almak zorundasınız.
 3. Ağızda pamukçuk oluşumunu ve beyaz, sarı veya krem renkte benekler oluşma riskini azaltmak için ilacı  kullandıktan sonra ağzınızı su ile çalkalayınız.
 4. İnhalasyon spreyini her kullanımdan önce çalkalayınız. Baş parmağınız ağızlığın altında olacak biçimde dik tutunuz. Nefesinizi dışarıya verebildiğiniz kadar veriniz ve ağızlığı ağzınıza dişlerinizin arasına yerleştiriniz.  Dudaklarınızı sıkıca kapatınız ve ağzınızdan hızlı ve derin bir  nefes almanız gerekir.ve aynı anda bir puf boşaltmak için inhalasyon spreyinin üst kısmına basınız. Nefesinizi mümkün olduğunca uzun tutunuz ve inhaleri
  ağzınızdan çıkarıp burnunuzdan nefes veriniz.
 5. Her bir puf ilaç alımı için yaklaşık yarım dakika bekleyiniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş ağrısı, titreme, kalp atımlarında düzensizlik,  ağızda pamukçuk oluşumu yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Formoterol fumarat, Budesonid
Ticari-Jenerik ismi: FORPACK  6/400 mikrogram İnhalasyon İçin Ölçülü Dozlu Aerosol

FORPACK  6/400 mikrogram İnhalasyon İçin Ölçülü Dozlu Aerosol Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

FORPACK 6-400 mikrogram İnhalasyon İçin Ölçülü Dozlu Aerosol Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
RESTELA 2 mg Film Tablet
RESTELA 2 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Risperidon olan RESTELA 2 mg Film Tablet, beyindeki bazı kimyasalların etkilerini değiştirerek ruhsal bozuklukların düzeltilmesini sağlayan (antipsikotik)...

Co–Hilos Film Tablet
Co–Hilos Film Tablet

Kullanımı: Etken maddesi Losartan, Hidroklorotiyazid olan Co–Hilos Film Tablet, kan damarlarını daraltarak tansiyonu yükselten  anjiyotensin II  adlı maddenin kan...

Kapat