Dentinox Jel (diş jeli)

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi  Lidokain hidroklorür, Hidroksipolietoksidodekan, Kamomil tentürü olan Dentinox Jel (Diş jeli), hücre zarındaki sinirsel uyarıların oluşumunu ve iletimini engelleyerek bölgesel uyuşma sağlayan (lokal anestezik) bir preparattır. Mikrop oluşumunu engeller ve mikrop öldürücü özelliği de mevcuttur. Diş çıkarma dönemindeki ağrılı ve iltihabi vakıalar ile diş eti  ve ağız içi  iltihabi vakıalarında iltihap giderici ve ağrı kesici olarak kullanılmaktadır.

 Dentinox Jel (Diş jeli) Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Hücre zarındaki sinirsel uyarıların oluşumunu ve iletimini engelleyerek bölgesel uyuşma sağlayan (lokal anestezik) bir preparattır.
  3. Acıyı hafifletmek veya cildi uyuşturmak için gerekli olan en az miktarı kullanınız. Çünkü ilaç cilt tarafından çok fazla emilir ve kana karışırsa ölümcül sonuçlar ortaya çıkabilir.
  4. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

 

Dentinox Jel (Diş jeli)’ in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacınızı  yemeklerden sonra ve uykudan önce uygulayınız
  3. Diş çıkarma ağrılarında , steril olmak koşuluyla  parmağınızın ucuna çok az miktarda jel almanız gerekir.ve bebeğinizin ağzının içine yavaşça sürünüz.
  4. Jeli gereksinim duyduğunuz bölgeye ince bir tabaka halinde sürünüz.Hafifçe masaj yapınız. Üzerini kesinlikle kapatmayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

Etken Maddesi: Lidokain hidroklorür, Hidroksipolietoksidodekan, Kamomil tentürü

Ticari-Jenerik ismi:  Dentinox Jel (Diş jeli)

Dentinox Jel (Diş jeli) Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Dentinox-Jel-Diş-jeli-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.