Difestol Jel

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Difenhidramin hidroklorür, Lidokain hidroklorür olan  Difestol Jel, vücuttaki sinir sinyallerini kısa süreli olarak engelleyen bir lokal anesteziktir yani hissizleştiren bir preparattır ve ayrıca vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltmaya yararlı antialerjik özelliği mevcuttur. Cilt iltihabı, ağrılı ve kaşıntılı cilt tahrişleri, kozmetiklerin neden olduğu alerji ve kurdeşen, çıban, anüs çatlakları, böcek sokmaları, güneş yanığı ve çocuk bezi bölgesinde meydana gelen pişiklerin tedavisinde uygulanır.

Difestol Jel Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücuttaki sinir sinyallerini kısa süreli olarak engelleyen bir lokal anesteziktir yani hissizleştiren bir preparattır ve ayrıca vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltmaya yararlı antialerjik özelliği mevcuttur.
 3. Tedavi edilen bölgeyi hava almayacak biçimde kapatmayınız veya bandajlamayınız. Şayet çocuğun bebek bezi bölgesi tedavi ediliyorsa sıkı ve dar bezler kullanmak sakıncalıdır. Çocuk bezini bağladığınız bölgeyi temiz ve kuru tutunuz. Çocuğun bezini sık sık değiştiriniz.
 4. İlacı kullanmaya başladıktan sonra tedavi edilen bölgeye diğer deri ilaçlarını uygulamaktan kaçınmalısınız.
 5. Bu ilacı kullanmaya başladıktan sonra iki üç hafta içerisinde bir iyileşme görülmez ise hekiminize müracaat etmelisiniz.
 6. Bu ilacı derin cilt yaralarına ve ağır yanıklarına uygulamayınız. Bu tür rahatsızlıklar tıbbi müdahale gerektirebilir.
 7. Bu ilacın göz,burun ve ağız içine kaçmasından sakınınız. İlacın kaza ile bu bölgelere teması halinde ilgili bölgeyi  bol su ile yıkayınız.
 8. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Difestol Jel’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda sıkıp, hafif  hareketlerle masaj yaparak uygulayınız.

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İlacı uyguladığınız yerde tahriş, kızarıklık, kaşıntı ve kuruluk ve benzeri yan etkilerde doktor ile  görüşünüz.

Etken Maddesi:  Difenhidramin hidroklorür, Lidokain hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: Difestol Jel

Difestol Jel Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Difestol-Jel-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.