DORSİLON Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Parasetamol, Mefenoksalon ‘dur. DORSİLON Tablet, ağrı kesici ve kas gevşetici bir preparattır. Siyatik sinir ağrısı, bel ağrısı, bel, sırt ve boyun kaslarında spazmla beraber artan ağrılar, başın yana bükülmesi veya eğilmesi sırasında şiddetli kas ağrılarına neden olan boyun eğriliği, kas spazmlarıyla beraber görülen romatizmal veya romatizma dışı ağrılar, kas dokusu iltihaplanmaları, kırık ve çıkık ağrıları, lif gerilme ve kopmalardan meydana gelen ağrılar,  her türlü kas spazmları, strese bağlı ruhsal gerginlik ile beraber görülen ağrı ve kas tutulması, aşırı beden faaliyetlerinden sonra görülen kas ağrıları, kramp ve spazmlar, her türlü ağrılı kas spazmları ve diş çekiminden sonra görülen ağrıların tedavisinde uygulanır.

DORSİLON Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Ağrı kesici ve kas gevşetici bir preparattır.
 3. Şayet sara (epilepsi) hastalığınız veya  kronik karaciğer  hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu hekiminize bildirmelisiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. Reklam
 5. Bu ilaç ağrılı vakıalarda yetişkinlerde 10 günden fazla, çocuklarda ise 5 günden fazla kullanılmamalıdır. Şayet şikayetleriniz bu süre içerisinde iyileşmezse veveyaha kötüye giderse ilacın alımını durdurup, derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
 6. Şayet alkol kaynaklı karaciğer hastalığınız varsa veya alkol bağımlılığınız  veya günde 3 kadehten fazla alkol tüketiyorsanız doktorunuz ile görüşmeden bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 7. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınmalısınız.İlaçla beraber alkol kullanımı karaciğerinize ciddi zararlar verebilir. İlacın yan etkilerini daha da arttırabilir.
 8. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacın kullanılması sakıncalı olduğundan dolayı  hekiminize sormadan kesinlikte kullanmak sakıncalıdır.

DORSİLON Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Karın ağrısı, karında rahatsızlık hissi, kabızlık, bulantı, baş dönmesi, uyku hali ve yüzde ödem yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi:   Parasetamol, Mefenoksalon

Ticari-Jenerik ismi: DORSİLON Tablet

DORSİLON Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

DORSİLON-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Exvile 220 mg Film Tablet
Exvile 220 mg Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Naproksen sodyum olan Exvile 220 mg Film Tablet, vücutta  iltihap ve ağrıya neden olan belirli biyolojik...

ENCEF 250 mg Oral Süspansiyon için Toz (şurup)
ENCEF 250 mg Oral Süspansiyon için Toz (şurup)

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi  Sefdinir olan ENCEF 250 mg Oral Süspansiyon için Toz (şurup),  vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bir çok farklı türdeki...

Kapat